Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám jól megtanulni...

Hogyan tudnám jól megtanulni a történelmet?

Figyelt kérdés
Sajnos nem állok túl fényesen töriből, 1,67re megadta a 2est a tanárom. Jelenleg 1,5re állok. Ebből 2db TZ 1es, 2 db röpke 2es és 2db röpke 1es. Általánosban még órán is simán megtanultam, otthon nem kellett vele foglalkozni, csak max elolvasni 2x. Tavaly 0.os voltam, idén meg már egy új suliba járok kisgimis osztályhoz csatlakoztam be. Tényleg belecsöppentem a tömör nagyon tanulnivaló anyagba, de nagyon nehezen tudok magolni. Valami ötlet, hogyan tanuljam meg jól? Sajnos májusban 7-9es anyagból vizsgáznom kell, vagyis az anyag 2/3át nem is hallottam. Hogyan tudnék hatékonyan tanulni?
2018. febr. 23. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem az a cél, hogy ötös legyél, akkor először érdemes elolvasni a tankönyvet, hogy megértsed. Abból a lényeget kihúznám kiemelővel és utána csak azt tanulnám meg. Ha van időd jegyzetet is lehet készíteni hozzá. Keresnék a témában mozifilmet. Az olvasottakat pedig elképzelheted úgy mint egy sztorit és máris érdekesebb. Vagy képzeld magadat az adott történelmi személy helyébe, képzeld el milyen lehetett, miért úgy dönthetett, ahogy döntött.
2018. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!