Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-s szakmát választan...

Milyen OKJ-s szakmát választanátok?

Figyelt kérdés
Középkorú férfi vagyok, van érettségim. A pénz nem akadály, számomra ez végül is egy befektetés lenne. Valami olyan érdekelne, amivel itthon is viszonylag jól lehet keresni.
2018. febr. 24. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Könyvelés, programozás.
2018. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Műszaki, illetve informatikai képzéseket javaslok, pl elektrotechnikus, vagy valamilyen programozó. Érdekesek, keresettek.
2018. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én egyáltalán NEM ajánlom az OKJ-s formátumú képzéseket.

Én speciel BSc;MSc képzéseket ajánlok, ha még benne vagy a felsőfokú tanulásra jogosult életkorban.



Ha nem,akkor viszont valóban csak OKJ-re menj, ahogy az előttem kedves hozzászólók megírták, az informatika szakirányt.


Ha ez "csak" egy befektetés lenne számodra, én akkor nem infó szakirányt ajánlok, hanem vállalkozó OKJ képzést.


És ezzel arathatsz, mint kombájn a gabonát!


Te tudod végülis, dönts TE!


Vagy esetleg valami technikus? Nem érdekel?!

Vagy autófényező-technikus?

Vagy hegesztő?

Jut eszembe! Németországban most ez hiányszakma(belföldön is), ezzel is kaszálhatsz!!!

2018. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, hogy ennyi időt szántál rám!

Érdekelne a felsőfokú tanulmány, de nem munka mellett. (Meló mellett érettségiztem, sajnos tudom milyen.)


Infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető keresett és jól fizető szakma? Erre pont lenne ambícióm.

2018. febr. 24. 17:47
 5/7 anonim válasza:

Elnézést, hogy későn válaszolok!


Mérnökinformatikusnak tanulok most már MSC-n vagyok.


Az általad említett OKJ-s szakma egyezik(kisebb-nagyobb eltérésekkel) a szoftverfejlesztőhöz. Csak a szoft.fejl. inkább játékokat tervez, konfigurál egyéb operációs rendszerekhez. A infokomm.hál.fejl.-és üzem.-ő pedig kisebb(nagyon "mini") programokat tud "csak" írni.. De ő inkább munkaállomásokat üzemeltet;karbantart;javít;fejleszt....



Jó elképzelés, egyébként!!

Csak, őszinte leszek semmilyen OKJ-s bizonyítvánnyal soha a büdös életben nem fognak seholsem komolyan venni.



De neked sajnos csak ez maradt..

Jelentkezz erre , ha ez érdekel, vágj bele, de nem lesz egy nagy befektetés ahogyan a kérdés kategóriában említetted..


Ez kb. 290.000 HUF bruttóba(!) keres!

Ezt keményen megadózod, és alig lesz a zsebedben 200.000 HUF. Ebből élj meg,tartsd fenn magad, lásd el a családod(amennyiben van), és nem marad csak 70.000 HUF...



Azt mondom neked, hogy jelentkezz rá, (a te helyzetedben ) ez megéri!

Sok sikert!

2018. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A 200e most is megvan, sima érettségivel..


Ahogy látom, ezért van munkaerő hiány, mert a munkáltatóknál magas a léc, amit halandó ember nem tud megugrani. Akinek esetleg van valamilyen képzettsége, de nincs diplomája, azt nem akarják megfizetni, aki meg lediplomázott, hülye lenne itthon maradni, gombokért.

2018. febr. 25. 17:12
 7/7 anonim válasza:
Tanulj programozast, es jol tanuld! Akar multinal akar vallalkozasoknal, ha nem vagy link es tudod a dolgod idore, nagyon jol kereshetsz, iszonyat hiany van a normalis programozokbol!
2018. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!