Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek így repülőgéppilóta?

Lehetek így repülőgéppilóta?

Figyelt kérdés

1. A látásom:

Bal: Cyl.: +0,5; lencse dioptria:-0,5

Jobb: Cyl. :0,0; lencse dioptria:+0,5

Index:1,5



Pszichológia/mentális egészség:

Fóbiák:

Van bőven: tériszony,klausztrofóbia,kígyóktól való fóbia,csúszó állatoktól való fóbia.


Személyszállítási(polgári) pilóta szeretnék lenni, ám bár , nem tudom, hogy igaz-e, egyéb féle-fajta állatokat is felzsúfolnak a gépre a csomagok közé.

Na meg a "Human Organs"! Emberi (halott test, illetve maradt hamvakat) maradványokat is feltesznek, amiről nem tudnak az utasok.

De a magasságtól iszonyatosan félek..

A padlásra (7 fokú létrára) nem merek felmenni, mert felmegyek (nagy nehezen) a negyedik fokozatig, és aztán pedig ,olyan nevezzük, roham kap el, hogy "lehúz" a mélység. Na ezt nevezi az élettan tériszonynak.

A gyomrom jó,úgymond, erős idegrendszerrel rendelkező férfiú vagyok.



Most fogok érettségizni, és akkor már közlekedésmérnök BSC tételre jelentkeznék, és ez után repülőgéppilóta.

Tudom, hogy sokban fáj, de van rá pénzem.

Legalábbis lenne, ha a fent megnevezett kritériumok mellett lehetek pilóta..


Ez a vágyam.

Pénz nem izgat, már most ,van annyi saját pénzem, amit 18 év alatt a szüleimtől kaptam, hogy 2 repülőgéppilóta teljes tandíját kitudnám fizetni, meg még maradna 8.000.000 HUF a zsebemben.

Csak az a kérdés, hogy ÉN lehetek-e pilóta?


Mert, ha nem, akkor gépészmérnöknek megyek, szakosodok a Budapesti Múszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (a megszerzett gépészmérnöki MSC után) légiközlekedés-mérnöki karra, és repülőgép-karbantartó mérnök szeretnék lenni, HA nem lehetek pilóta.



#repülőgéppilóta
2018. febr. 24. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ültél már gépen? Ott nem jött elő a tériszony és klausztrofóbia?
2018. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"De a magasságtól iszonyatosan félek..

A padlásra (7 fokú létrára) nem merek felmenni,"

Innentől fogva nincs miről beszélni. Természetesen egy repülőgéppilótának nem lehet tériszonya!

2018. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nem ültem..
2018. febr. 24. 15:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért ez a vágyad? Milyen élmény hozta a gondolatot, hogy pilóta legyél?
2018. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen sok pénzed van, akkor javaslom, hogy a nyáron menj el valahova repülővel nyaralni akár csak 1-2 napra. Repülőjegyet 10000 Ft-ért is lehet találni oda-vissza, ha rugalmas vagy az időpont és a célállomás kiválasztásában. Akkor megtudod, hogy mennyire zavarna a tériszony és a klausztrofóbia, a nyaralás ezen felül ajándék lenne. Ha most jelentkezel az egyetemre, akkor mehetsz a tavaszi szünetben is, pár nap akkor is belefér, bár húsvétkor mindig drágábbak kicsit a repülőjegyek.
2018. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért ez a vágyam, mert 13 éves koromban elkezdtem nézni a "Légikatasztrófák" című sorozatot.

Nekem nem úgy mint egy másik (közembernek) nem az az érzés "jött" belém, hogy hú,félek..., NEM. Hanem az, hogy igen én leszek az aki erre kíváncsin vagyok, és szeretnék vezetni(sugárhajtóműves) repülőgépeket, és azt a pilóta élmény átélni..


Még most is ez a vágy fokozódik bennem.

Édesapám elvitt egy A380 szimulátor-ra, ami 360 fokban mozgó, kis "gömb" alakú, fehér pilótafülke.


A kis helyeken (WC, víz óra akna) nem jön elő a klausztrofóbia, de hogyha liftben vagyok/vagyunk akkor igen.

Ha többen vagyunk a liftben, akkor is félek, mint az égető tűztől.

A pilótafülke nem olyan kicsi hely, bár nem is olyan tágas, ugye bár nem lehet 10 m hosszú!

Ezt a szimulátorban érzékelhető volt.

De ott sem jött elő a klausztrofóbia.



A szüleim egy nyári (2018-ban ,tehát "most") családi repülős utat tervezett BUD- Rómába, hisz nekem az (Róma) a kedvenc városom, egyetemben az olasz kultúrával.


Ez a nyaralás legfőképp én miattam lesz, hogy így eldőljön, hogy leszek-e pilóta vagy sem..

Ha előjön a tériszony, klausztrofóbia, akkor egyértelműen nem leszek pilóta..

2018. febr. 24. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Ilyen fóbiákkal semmiképp sem lehetsz pilóta. A szemednek is tökéletesnek kell lenni, az sem az.
2018. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sima utaszállító pilótának nem kell tökéletes látás, az a vadászpilóták követelménye. A fóbiák meg tökéletesen kizárnak ebből hogy te pilóta legyél. Ha tesztelni akarod magad, van nagyon sok kisgépes oktatás ahol bármilyen előképzettség nélkül egy oktató pilóta mellé beülj kis gépre és még vezethetsz is, ott letesztelheted hogy birod vagy sem, egy fél óra 25-30 ezer forint.


Meg egy apró javítás. A szüleidnek van rá pénze és nem neked, mert kétlem hogy 18 éves gyerekként neked van tobb 10 milliós megtakatításod.

Ez szúrta a szemem egy kicsit.

2018. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A szüleim pénze,amit nekem adtak..
2018. febr. 26. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja igazad van, így már teljesen más a dolog.


Látom ennyit sikerült leszűrni az irásból.

2018. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!