Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek így repülőgéppilóta?

Lehetek így repülőgéppilóta?

Figyelt kérdés

1. A látásom:

Bal: Cyl.: +0,5; lencse dioptria:-0,5

Jobb: Cyl. :0,0; lencse dioptria:+0,5

Index:1,5



Pszichológia/mentális egészség:

Fóbiák:

Van bőven: tériszony,klausztrofóbia,kígyóktól való fóbia,csúszó állatoktól való fóbia.


Személyszállítási(polgári) pilóta szeretnék lenni, ám bár , nem tudom, hogy igaz-e, egyéb féle-fajta állatokat is felzsúfolnak a gépre a csomagok közé.

Na meg a "Human Organs"! Emberi (halott test, illetve maradt hamvakat) maradványokat is feltesznek, amiről nem tudnak az utasok.

De a magasságtól iszonyatosan félek..

A padlásra (7 fokú létrára) nem merek felmenni, mert felmegyek (nagy nehezen) a negyedik fokozatig, és aztán pedig ,olyan nevezzük, roham kap el, hogy "lehúz" a mélység. Na ezt nevezi az élettan tériszonynak.

A gyomrom jó,úgymond, erős idegrendszerrel rendelkező férfiú vagyok.



Most fogok érettségizni, és akkor már közlekedésmérnök BSC tételre jelentkeznék, és ez után repülőgéppilóta.

Tudom, hogy sokban fáj, de van rá pénzem.

Legalábbis lenne, ha a fent megnevezett kritériumok mellett lehetek pilóta..


Ez a vágyam.

Pénz nem izgat, már most ,van annyi saját pénzem, amit 18 év alatt a szüleimtől kaptam, hogy 2 repülőgéppilóta teljes tandíját kitudnám fizetni, meg még maradna 8.000.000 HUF a zsebemben.

Csak az a kérdés, hogy ÉN lehetek-e pilóta?


Mert, ha nem, akkor gépészmérnöknek megyek, szakosodok a Budapesti Múszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (a megszerzett gépészmérnöki MSC után) légiközlekedés-mérnöki karra, és repülőgép-karbantartó mérnök szeretnék lenni, HA nem lehetek pilóta.



#repülőgéppilóta
2018. febr. 24. 15:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tehát akkor kizárt, hogy én utasszállító pilóta legyek?

Ha a repülés alatt(a nyaralás,ami idén lesz) nem lesz tériszonyom, a látásom marad(nem romlik), akkor az orvosnak (ha egyáltalán eljutok odáig, amikor egyáltalán pilóta alkalmassági vizsgán lennék) nem is kell, hogy mondjam a fóbiáimat?

2018. febr. 26. 14:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagy gép teljesen más mint egy kis gép. Vedd számításban hogy egy kisgépet úgy dobálnak a levegőben a kisebb szellők mint egy konzervdobozt + a bezártság érzett.


A nagy gépes tapasztalat utasként nem mond semmit mivel kigépen kell kezdened mindenféleképp és ha azt nem birod akkor a nagy gépekig el sem jutsz.


Repülőorvosira meg akár most is elmehetsz magadtól. Kb 15 ezer forint egy vizsgálat.

2018. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy félsz a liftben, nem feltétlenül klausztofóbia. Akár még tanult viselkedés is lehet, ha pl. anyukád ezt a lemezt nyomta kiskorod óta. Vizsgáltasd ki magad, akár kérj pszichológiai szakvéleményt, az valós lesz. A fóbiákat meg le is lehet küzdeni. Ha valaki akar valamit, az tehet érte. Olyan tényekkel dobálózol, amelyeket egyelőre magad találtál ki. Ahogy a szemed, úgy minden mást is meg lehet vizsgáltatni.
2018. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezt a lemezt nyomta senki,semikor.
2018. febr. 27. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!