Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak? Lehetséges?

Pszichológia szak? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lenne a gondom,hogy szeretnék két tantárgyból emelet szinten érettségit tenni.. a problémám az (pszichológia szak), hogy a pontom csak úgy lenne meg, ha két tantárgyból emelt szinten érettségiznék le. Ki is választottam az egyiket.. ami az angol nyelv lesz, a másiknak pedig kinéztem az oktatási alapismereteket.

Nekem az oktatási alapismereteket nem tanították soha, nem volt ilyen tantárgyam. Le lehet belőle így is emelet szinten érettségizni? A pontjaim csak úgy lennének meg, ha mindkét emeltből legalább 81%-ra teljesítenék. Sajnos a jegyeim gyengébbek voltak (leginkább 3-4) így erre a szakra az nem lesz elég...

Lehetséges ez, hogy angolból és az oktatási alapismeretekből letegyem az emelt érettségit? Az oktatási alapismeretekkel nem vagyok tisztában... mint "tárgy", hogy azt ugyan úgy számolják el..mintha pl. magyarból érettségiznék az angol mellé? ugyan úgy fog számítani a megszerzett eredmény? Mert igazából azzal nem vagyok tisztában, hogy a "szakmai előkészítő tárgyként" szereplő oktatási alapismeretekre is ugyan ezek a szabályok vonatkoznak-e?

A választ köszönöm előre is!



2018. febr. 25. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érettségizhetsz olyan tárgyból, amelyet nem tanultál. Sem közép, sem emelet szinten. Ha viszont meglesz az érettségi bizonyítványod, már bármilyen tárgyból vizsgázhatsz akár emelet szinten is.
2018. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 éve érettségiztem, csak akkor még nem gondolkoztam ilyen dolgokon... és ha szorgalmasabb lettem volna akkor.. most nem kellene ezen agyalnom.. de mivel nem voltam :) muszáj valamit kitalálom, hogy felvegyenek a szakra :)
2018. febr. 25. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz egy biosszal vagy valamivel, de persze, lehetséges, hogy letedd.
2018. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tárgyat honnan szedted? Biztos, hogy elfogadják felvételi tárgyként a pszichológia szakra?


Én a helyedben nem érettségiznék ennyire random tárgyból, amit soha nem is tanultam. Pszichóra elfogadnak gyakorlatilag minden kötelező érettségi tárgyat, matekot, magyart, törit, többféle nyelvet és még ezeken felül a biológiát is. Így bármelyikből tehetsz emeltet, inkább ilyenekből kelljen újra, mélyebben felkészülnöd, mint valami teljesen idegen tárgyból (ehhez még segítséget is kevésbé találsz amúgy...).

2018. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n általában írja hogy miből érettségizhetsz a pszichológia szakhoz,és ott nem volt ilyen. Általában magyar,angol,töri és biológia van.

Egyébként én is oda készülök,én is 3 éve értettségiztem,de én mindegyik tantárgyból elég rosszul állkok,mert én művészetire jártam korábban,szóval totál nem vágom a bioszt meg ilyenek,még mindig kérdéses hogy álljak neki.. :D művtöriből érettségiztem,szóval azzal nem megyek semmire.

2018. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én hagynám a helyedben a bioszt, mert ha fogalmad sincs róla, elég nehéz lesz nekiállni, válassz olyan tárgyakat, amikből könnyebben fel tudsz készülni. Azért annyira nem életveszélyesek a bioszos tárgyak a képzésen, ha nincs előzetes tudásod, akkor is teljesíteni lehet azért őket, csak kicsit több szorgalom kell, meg seggelés. De ne ezen múljon a felvételid.

2018. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!