Ti mit ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén fogok érettségizni,és ha van időtök,szükségem lenne egy kis tanácsra/segítségre.

Mindig is a pszichológia szak iránt érdeklődtem,természetesen ezt a szakot fogom beírni első helyre a felvin. Ám,hogy realista maradjak,ha esetleg nem sikerülne,akkor is kell egy B terv. Nos,én nézelődtem a többi szakok között,de nem igazán látom őket át,illetve hasznos lenne,ha jelenlegi hallgatók írnának,hogy ők milyen más szakot ajánlanának nekem,egy pszichológia iránt érdeklődő lánynak. Tudni kell,hogy én magyarból fogok emeltezni,matekból,töriből,angolból és németből pedig közepezni. Angolból már van egy középfokú nyelvvizsgám,németből áprilisban tervezek menni.A bizonyítványom kitűnő. A kérdésem tehát az lenne,hogy milyen más humán szakot ajánlanátok nekem,ami nem "büfészak" (tudom,egyesek a pszichora is ezt mondják),el lehet vele helyezkedni,és esetleg érdekelne engem.

Tudom,nem a ti tisztetek megmondani nekem,hogy hova menjek,egyszerűen csak véleményekre lennék kíváncsi,ha van időtök. :) Köszönöm!



2018. jan. 25. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rám a minap írt a volt sulimból pont ugyanezzel egy lány (pszichós vagyok), nagyon kétségbe volt esve, hogy nem jut be, mi lesz, mit válasszon, mi legyen a B terv...


Neki azt javasoltam, hogy szociológia vagy szocped. Két okból: a legtöbb mesterszakra, ahova jó a pszichológia, jók ezek is (kivéve a pszichó mestert), nagyon sok az átfedés (elég sok szabvált vettem fel tőlük, onnan tudom) és relatíve érdekes mindkettő egy pszichósnak (nyilván attól függően, hogy a pszichológia melyik ága érdekel jobban). Emellett pedig én bedobtam neki egy merész ötletet, hogy felvételizzen úgy, hogy egy épületben legyenek a pszichó szakosokkal, majd vegyen fel szabválnak annyi pszichós tárgyat, amennyi sikerül. Ha jól trükközik a mintaterv alapján, kövi évben felvételizik, elismerteti a tárgyakat és ugyanakkor végez, mint a többiek. Bár nálunk eleve járható út a képzés elvégzése 5 félév alatt, legalábbis a ráépülés nem akadályozza.


Én ezeket javasolnám.:)

2018. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha mindig a pszichológia érdekelt és egyértelműen érzed, hogy ez való neked, akkor miért nézed a másik szakokat? Ne tedd! Nem a világ vége, ha egy-két évvel később kezded el az egyetemet.

A helyedben ezt tenném: megpróbálom a felvételit, ha nem sikerül elsőre, akkor megnézem mi volt a baj; gyenge érettségi esetén újra érettségiznék a szükséges tárgy(ak)ból. Ha többletponttal bejutottál volna, akkor nyelvvizsgát tenném le (erre úgyis szükséged lesz diplomához). Akár mindkettőt is megteheted.

Persze, hogy ne szűnjön meg a tanulói helyzeted és időt se pocsékolj, mindezt egy OKJs képzés mellett tedd. Nézzed meg melyik képzések adnak olyan tudást, amit utána az egyetemen tudsz kamatoztatni.


Tehát röviden: Ha nem sikerül elsőre, menj OKJ-ra, mellette javítsad a bejutási esélyeidet.


UI: van olyan OKJ ami többletpontot ad az adott szakon, ennek nézzél utána.

2018. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én B tervem egy nyelvi szak volt, mert jó vagyok a nyelvekből, nekem is elég jó szinten volt már az angol és a német tudásom, ezért gondoltam, hogy ez jó irány lenne, és majd lehetne vele fordítani, nyelvet tanítani, idegenvezetni, vagy bármi. De végül felvettek pszichóra, már a mesterképzést csinálom.


Szerintem ott kéne megragadnod a dolgot, hogy mi az, ami miatt a pszichológia szakot szeretnéd elvégezni. Mert például ha a segítő szerep vonz, akkor szóba jöhet még a gyógypedagógia, konduktor, szociális munkás és hasonló szakok is. Ha az emberekkel akarsz foglalkozni, akkor a humán erőforrás, a tanári szak is felmerülhet. Ha a társadalmi szintű változásokat akarod megérteni, akkor a szociológia, politológia is jó választás lehet.

Nekem hirtelen ezek jutottak eszembe.

2018. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha mindig is a pszichológia érdekelt ne add fel, ne válassz mást.

Annó engem nem vettek fel, így maradt a B lehetőség (nekem nyelvi szak volt, mert szeretem a nyelveket), de egyáltalán nem éreztem ott jól magam, mindig bennem volt, hogy azért ez még se a pszichológia. Szóval mérlegeltem a dolgot és inkább újraérettségiztem és másodszor már fel is vettek.

Szerintem nem éri meg másik szakot elkezdeni, ha tényleg ez az álmod, mert a B lehetőséggel úgyse leszel annyira boldog, mintha pszichológiára járnál:)

2018. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!