Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen művészettel kapcsolatos...

Milyen művészettel kapcsolatos szakmai ágak vannak amiben munkaterén is ellehet helyezkedni idővel? (rajz, festés, animálás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretek alkotni és szeretném magamat egy magasabb szintre emelni e téren és a későbbiekben ilyen területen dolgozni. Szeretném megalkotni a dolgokat amik a fejemben keringenek és megakarom adni a lehetőséget másoknak is akiknek nem adatik meg az, hogy ők maguk tegyék ezt meg.

A probléma a következő: Sajnos nem vagyok tisztában, hogy ilyen területen milyen lehetőségeim vannak. Hallottam már a grafikusról és annak különböző fajtáiról, a festőről, a dekoratőrről, a lakberendezőről, az illusztrátorról, az animátorról is, de itt bezáródik a kör.

Arra lennék kíváncsi. hogy ilyen területen mik léteznek még amikkel megtudom teremteni azt a légkört amit fent leírtam és amivel el is tudok helyezkedni Magyarországon.

(Érettségivel rendelkezem, semmilyen művészeti előképzésben nem vettem részt, környezetem és szerintem is jó a kézügyességem csak fejleszteni kellene. Saját tapasztalatokat munka, tanulás és iskola területén is szívesen fogadok!)

Előre is köszönöm a válaszokat!

- Egy 19 éves lány aki próbálja megtalálni a céljait. :D



#továbbtanulás #képzőművészet #művészeti iskola #művészeti képzések #művészeti szakmák #művészettel kapcsolatos állások #művészettel kapcsolatos munkák
2018. febr. 26. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

el lehet helyezkedni három szó.

meg akarom adni három szó.

meg tudom teremteni három szó.

2018. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy kis inspiráló akart lenni? :D
2018. febr. 27. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozás.

A fejekben keringő gondolatokra nincs állás. Megalkotod és elatod a terméked. Ez nem olyan terület, amit futószalagon lehet csinálni.


Amit pedig lehetne 8 órás munkaidőben végezni(pl. alkalmazott grafikus), ott nincs lehetőség a fejben élő dolgok megalkotására, ott mások elképzeléseit kell kivitelezni.

2018. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hm, ahogy elnézem kicsit félre értelmezhetően fogalmaztam meg a dolgokat.

Az egy dolog, hogy nekem szárnyal a fantáziám és kiakarom élni, de ezt nem feltétlen munkában, amiért ezt leírtam annak azaz oka, hogy felvezessem például azt az infot, hogy elsősorban ez a célom: alkotni, segíteni másoknak megalkotni amiket ők nem tudnak (illusztrátor, alkalmazott grafikus és még megannyi dolog amiről nem hallottam)

És a kérdésem pont erre irányult, hogy az alkalmazott grafikán belül milyen állás lehetőségek vannak pontosabban pozíciók, mert azt tudom, hogy egy grafikus feladatai hatalmas kört zárhatnak be sima logó tervezéstől egészen egy egész új koncepció kialakításáig.

Hogy is mondjam... Nem az a célom, hogy a futó szalag mellett 8 órában szárnyalhasson a fantáziám, az majd szárnyal a 4 fal között hobbi projektek keretében. A célom és egyben a kérdésem, hogy grafikusként milyen munkaterületeken tudok elhelyezkedni?

Mert most mondhatom azt, hogy grafikus vagyok, de azon belül lehet azt csinálom, hogy egész nap mese fiugrákat tervezek, vagy környezetet színezgetek, esetleg leanimálok egy egész mesét.

Remélem így már érhető voltam. :D Ha nem megpróbálom még érhetőbben, ha kell.

2018. febr. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!