Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakról állatorvosir...

Gazdasági szakról állatorvosira átmenni nagyon nagy váltás? Vagy bírható lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon nem jó helyen vagyok itt a gazdasági irányon, de gxerekkorom óta állatorvos szeretnék lenni, de sose tartottam magam elég jónak, elég okosnak (bár ez is nézőpont kérdése). Mivel gazdasági középiskolába jártam, így teljesen kimaradtam a kémia és fizika tantárgyakból. Gyakorlatilag nem tanultuk ezt a két tárgyat, szóval a lemaradás hatalmas lenne. Szerintetek ha csak egy évet erre a két tárgya szánnék, be tudnám hozni a lemaradást (magántanár segítségével esetleg ) és fel tudnék készülni egy emelt érettségire?

Szerintetek megvalósítható ez az ötlet egyáltalán? Sajnos nincsenek álltorvos ismerőseink, így nincs viszonyítási alapom, nem tudok tanácsot kérni senkitől.

Csak azt tudom, hogy nagykn tudnám akarni, de nem tudom mire számítsak.



2018. febr. 26. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben majdnem a nullán vagy, akkor 1 év nem biztos, hogy lesz elég, még magántanárral sem.

Bár az egész rajtad múlik, hogy mennyire erős ez a kitartás.. amikor tényleg neki kell ülni a tankönyveknek, példáknak.

S hidd el a kémia az, aminél még nem is látod egyérteműen, hogy majd mire lesz jó. Az pedig nem a legkönnyebb.

2018. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd intenzíven felkészülni, egy év is elég lesz, de ne keseredj el, nem tuti, hogy azért ne menne rögtön, ha ne menne rögtön, mert buta vagy. :) Szerintem nézd meg, hogy mit kell megtanulni és hogy mit tanítanak az állatorvosin, és ha tényleg tetszik, akkor vágj bele.
2018. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég 1 év. Viszont akkor nem melózol meg foglalkozol a gazdaságival, mert úgy nem lesz elég. Amúgy pedig az állatorvosi és minden más szakra való áttérés ott kezdődik, hogy beleéled magad, fülig. Verd ki a fejedből, hogy buta vagy hozzá. Oda mész, ezt fogod csinálni, állatorvos leszel, kész, pont.
2018. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosira nem kell fizika. Mármint a felvételihez, de a tanulmányaid során is csak nagyon egyszerű dolgokra lesz szükséged szóval azt engedd el. Kémiára pedig bőven elég 1 év, ha lelkiismeretesen készülsz.

Ha van kérdésed írj nyugodtam, én ide járok.

2018. febr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég egy év a kémiához, de azért a bioszt se felejtsd el! A fizika tényleg nem nagy cucc az egyetemen, azzal ne töltsd az időt feleslegesen. Feküdj rá a kemiara és a bioszra, és menni fog! Nekem is írhatsz nyugodtan, én meg már elvegeztem az Állatorvosit :)
2018. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, el is írtam. Oda akartam írni a bioszt, nem a fizikát. :)

Köszi szépen mindenkinek a támogatást, azt hittem az ellenkezőjét fogom kapni, de ez jól esett köszönöm.

2018. márc. 1. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehetetlen nem létezik, döntsd el legbelül hogy megcsinálod, és ne add fel. Én is az állatorvosira készülök, bár még csak jövőre fogok érettségizni. Ajánlanám neked az összes mozaikos biosz könyvet valamint mozaikos és Villányi Attilás kémia könyvet, ezekből lehet a legjobban felkészülni az emeltekre.

Sok szerencsét és kitartást :))

Üdv: Viktória

2018. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, belül már eldöntöttem. :D csak nem tudom meg tudom-e csinálni. Mm azért nem voltam kitűnő tanuló sose. A lusták között voltam, mert sose érdekelt, amit tanulok, de valahogy nem változtattam rajta, mert nem esett le, hogy mi az, amit igazán akarok.
2018. ápr. 6. 11:25
 9/9 anonim válasza:
Végül sikerült bekerülni?:)
2021. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!