Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségizők! Csak nekem van...

Érettségizők! Csak nekem van ennyire rosszindulatú tanárom?

Figyelt kérdés

4 éven keresztül folyamatosan tanultam(nem magoltam)de van egy tanárom (törit és magyart tanít) aki valamiért nagyon kedveli a gyerekeket.


Gondolkoztam rajta, hogy emelt szintet teszek mindkét tantárgyból, de lebeszélt róla, mondván nincs akkora tudásom. A többieket is, akik emelt szintre mentek hasonló "önbizalom növelő" beszólásokkal biztatta, de végül mégis megpróbálkoztat az emelttel.


Középszinten magyarból 66%-ot, törin 79%-ot írtam. Nagyon elvagyok keseredve, hogy ennyire lerontott, sokkal jobb eredményt kellett volna kapnom. A tudásomra vonatkozóan semmmit(!)nem tudott levonni az esszéknél, de olyanra pl. törin, hogy feladatmegértés vagy megszerkesztettség nagyon alacsony pontszámot kaptam.


Igazságtalanságnak találom, hogy olyan emberek(tisztelet a kivételne!) kaptak 88%, 93%-ot akik egy értelmes magyar mondtaot sem képesek összerakni, csak azért mert jószívűek velük az érettségin.


Csodálkoznak, hogy mennyi a hülye az egyetemeken, és szomorú, hogy az aki meg tudnak lehet, hogy nem tud bekerülni:((


Vannak még rajtam kívül ilyen szerencsétlenek vagy minden tanár jószívű ilyenkor?


Nekünk pl. magyarból memoritereket kell megtanulni a tételek mellé(több oldal hosszú idézeteket könyvekből, versekből...nem pedig az, hogy csak úgy elszórtam beépítünk pár idézetet)


Ott is lefog rontani?


2010. jún. 9. 13:46
 1/6 A kérdező kommentje:
#nagyon nem kedveli
2010. jún. 9. 13:47
 2/6 A kérdező kommentje:
# le fog rontani? bocsi a hibákért
2010. jún. 9. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is lepontozott a töritanárom. Az első részben még 80% fölött voltam, az esszékre meg épp, hogy megvolt a 10%. Nem mondom, hogy max. pontos esszéket írtam, de azért nem is ilyen rosszat. Feladatmegértés 0, forráshasználat 0, nyelvhelyesség 0, tájékozódás térben és időben 1. Azért a rendszerváltást és a honfoglalást tán csak be tudom már határolni. Na mindegy, szerinte nem.

Magyarnál dettó ugyanez.

Először nagyon zavart, de már csak röhögni tudok rajtuk. Persze ehhez lehet, hogy hozzátartozik, hogy matekot és kémiát duplázok. Csak nem értem, hogy akkor miért voltam 4 évig ötös tanuló náluk... Jó, a törit azt néha magoltam, de a magyart azt soha, mivel nagyon szeretem.

2010. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 2008-ban érettségiztem, de dettó ugyanez volt a töri-magyar tanár egy genya volt. Szerencsére egyik sem volt továbbtanulási tárgy, de a magyar fogalmazásomra 60/22 pontot adott mikor szinte dettó ugyanazt írtam, mint a megoldókulcsba, rákérdeztem ő meg hümmögött, értelmes választ nem tudott kinyögni.

Szerintem szóbelin mutasd meg neki, hogy mit is tudsz, nem tudom számít-e a továbbtanulásba, de inkább a törire hajtanék rá. Plusz kérheted is, ha neked nem jó az eredmény, hogy más tanár nézze át, de nem tudom erről le nem maradtál-e.

2010. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is a töri első felében 2pontot vesztettem, a hosszú esszére pedig csak felét kaptam a maxnak.... és ugyanígy a feladatmegértést és szerkesztettséget pontozta le.
2010. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos számít továbbtanulásban:(( A vicc az, hogy kiszámoltam és kb. olyan 3-4 pont kéne még. Nem is azt kívánom, hogy lett volna velem jószívű, mert ne kivételezzen velem senki, de ne rontson le direkt!


Igen, szóbelin jó lenne megmutatni, hogy tényleg tudok, de nagyon félek, hogy ott is szemétkedni fog. Nem egy jó tanuló jött már ki tőle sírva a korábbi években...


Az ilyen miért megy tanárnak...szemét

2010. jún. 9. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!