Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szakot egyszerre nagyon...

Két szakot egyszerre nagyon nehéz, ugye? Van itt olyan esetleg, aki így csinálja?

Figyelt kérdés
Nyelvszak és nemzetközi tanulmányok kombón gondolkozom. Igazából mindegyik érdekelne és ezért gondolkozom azon, hogy talán egyszerre is meg lehetne próbálni (tudom, hogy egyszerre csak egy szakra nyerek felvételt, így természetesen “csúsztatva” gondolom). A nt-t levelezőn, a másikat nappalin. Majd úgyis kiderül, hogy mennyire bírom az első szakomat, mennyit kell készülnöm, tanulnom stb., de azért kíváncsi vagyok rá, hogy mások szerint ez így mennyire kivitelezhető és aki már próbálkozott ilyesmivel, annak mik a meglátásai.
2018. márc. 5. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább összeegyeztetni lesz nehéz a ZH-kat, vizsgákat, főleg ha a levelezőn van pénteken is tanítás. Ha folyamatosan tanulsz akkor igazából megoldható, de ilyenkor nem lehet azt eljátszani hogy akkor a vizsgaidőszakra hagyod a tanulást mert az úgy rengeteg tárgy lenne egyszerre amire tanulnod kell.


Amúgy nem lehet a nemzetközi tanulmányokat minornak is felvenni? Mert nyelvszakokhoz kell egy minor és nálunk ezt a szakot is engedik felvenni, ez abból lenne jó hogy akkor elvégzed mondjuk levelezőn a NT tárgyait és a nyelvszak minorjának be lehet számíttatni, így kicsit kevesebb órád lenne a nappalin. Vagy nyilván lehet fordítva is ha neked egyszerűbb minor alatt megcsinálni és a levelezőn beszámíttatni. De nem tudom melyik egyetem mit számít minornak be, csak egy ötlet volt :D


Én másik szakokat párosítottam, nemzetközi gazdálkodáson vagyok harmadéves és mellé kezdtem el most szeptemberben a logisztikai mérnökit, elég húzós azért így tanulni egyszerre két szakra. Meg ez mellett szinte lehetetlen dolgozni, nem tudom ez téged mennyire zavar, csak hogy azért ezt is kalkuláld bele.

2018. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Én úgy tudom, hogy az általam választott egyetemeken (ELTE, PTE) nemzetközi tanulmányokat nem tudom felvenni minornak (ha mégis, akkor valaki javítson ki) max. néhány órára tudok bejárni, úgyhogy ha nyelvszakot választok, akkor egy másik idegen nyelv lesz a minorom.


Igazából nekem is azzal kapcsolatban vannak aggályaim, hogy nem biztos, hogy össze lehet egyeztetni az órákat, vizsgákat...a kevés szabadidő (szórakozás vagy munka szempontjából) nem annyira zavar.

2018. márc. 5. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz, régen ez volt a normális (a szakpár) a Bölcsészkaron. Sokan járnak ezeknél nehezebb szakokra párhuzamosan.
2018. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!