Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetséges egyszerre...

Hogyan lehetséges egyszerre több (3-4) idegen nyelvet is tanulni, van aki esetleg műveli is ezt a tevékenységet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 00:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Én 3 nyelvet tanulok. Németet általános iskola óta, 1. osztálytól emelt óraszámban tanultam, gimiben is német emelt óraszámban, angol heti 3 órában. 2-3 hónapig magántanárhoz jártam és letettem a középfokút mind a 2 nyelvből. Suli után elkezdtem önállóan olaszt tanulni, egész jól haladok. Mindegyik nyelvhez vannak nyelvtanos gyakorlókönyveim és szóbelis könyvek is. Sorozatokat általában angolul nézek. Olaszul inkább csak zenét hallgatok. Ezen kívül könnyített olvasmányokat szedtem le netrő, de van sok hangoskönyv is. Az Alexandrában vettem szótanuló keresztrejtvényeket. + youtube-on szoktam még videókat nézni. Valaki szerint nem jó egy napon többféle nyelvvel foglalkozni, de én ált. úgy szoktam, h egyik délután mondjuk olaszozok, este angolul nézek 1 részt egy sorozatból, másnap meg du. német, este angol. Az angolra fektetem a hangsúlyt, mert abból szeretnék felsőfokúzni, a németet inkább csak szinten tartom. Olaszból még csak középfokra hajtok. Ha ki is marad 1-1 nap, azért igyekszek minden nyelvvel legalább heti 2/3x1-2 órát foglalkozni. Ha bármilyen kérdésed van még, szívesen válaszolok.
2015. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!