Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlag 3-as tanuló hogy...

Egy átlag 3-as tanuló hogy képzeli hogy bekerülhet a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Én a 4 és az 5-öseimmel is alig reménykedek.

De ez teljesen kiakasztott!


2018. márc. 6. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Vannak olyan szakok, ahol nagyon alacsonyak a pontok. És ha ír egy jó érettségit, esetleg még nyelvvizsgája is van bekerülhet. Sokan csak lustaságból nem tanulnak gimiben és ezért megelégszenek egy hármassal, de ha megemberelik magukat, akkor tudják, hogy jobbak is lehetnek.
2018. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Bekerülni könnyű (főleg önköltségesre), meg elvégezni se nehéz 10 év alatt. Természetesen munkát már nem fognak kapni, de ezeknek csak akkor fog leesni, amikor már éveket csúsznak a gyenge teljesítményük miatt.
2018. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Az a jó, hogy nem maradsz sokáig ilyen hülye, miután felvesznek.
2018. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Az életben az hatalmas hátrány ha ennyire nem bízol önmagadban és feleslegesen stresszelsz olyan dolgokon, amiken nem kéne.


Mégis egy 4-5-ös tanuló, hogy gondolja azt, hogy nem tud bekerülni?

Menyitja az előző évi ponthatárokat, belöki a kalkulátorba az eredményeket és látja, hogy vígan felveszik a meghirdetett szakok 90%-ára.


Amúgy egy átlag hármas tanulót is simán felvesznek, az érettségi eredményektől és pluszpontoktól függ csak.

2018. márc. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Átlag hármas tanuló voltam, emelt biosz és kémia érettségieim 85%-osak lettek, duplázással kerültem be és egyetemen soha nem volt belőle hátrányom, hogy töriből 4 évig kettes voltam, magyarból pedig hármas (hozzáteszem érettségin nem volt négyesnél rosszabb eredményem).
2018. márc. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4es, bárcsak így lenne, de sok olyan szak van ahol nagyon kaparni kell a bekerüléshez. Én a 12 év alatt talán kétszer nem voltam mindenből kitűnő, érettségin mindennel együtt mégis csak 420 pontot sikerült összeszednem.
2018. márc. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzeli, hogy bizony bekerülhet. Én több ilyen embert is ismerek. Viszont olyat is, aki 4-es 5-ösökkel nem került be, mert elrontotta az érettségit.
2018. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Mi közöd van ahhoz, hogy ki mit képzel? :D Az ő élete, az ő céljai, az ő jövője, az ő képességei. Én ugyan gimiben nem voltam gyalázatos tanuló (4,1 volt az átlagom utolsó évben, előtte meg háromegész valamennyik, de a számítós tárgyakból 4,4-4,5 körül), de pl azzal az átlaggal, amivel egy nagyon jó gimibe vettek fel, egy erősebb szakközepet nem ajánlottak volna az okos emberek (nyolcosztályos gimibe jártam általános felsőben, ahol nem voltak valami kedvesek velünk). Na, képzeld, nem csak merészeltem felvételizni, de fel is vettek orvosira, dupláztam, gyakorlatilag bármelyik évben bármelyik olyan szakra bekerülhettem volna, ahol teljesítettem a felvételi követelményeket.


Meg ez is mi már, hogy hogyan merészeli, amikor teeee, te szerény királylány/királyfi nem is hiszed a négyes-ötöseiddel, hogy sikerülhet, mintha ez az ő problémája kellene, hogy legyen, és nem a tiéd. Ha kevesebbet görcsölnél, több energiád maradna pozitívan és támogatóan viszonyulni másokhoz, és ahelyett, hogy kiakadnál a céljaikon, még akkor is megpróbálhatnád bátorítani őket, ha nem tartod reálisnak hozzájuk mérten. A legnagyobb jóindulattal ajánlom neked, hogy szedd össze magadat.

2018. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Az érettségire és fontos tárgyakra, nem mások lenézésére koncentrálással.


-egy, utolsó iskolai évben 2,9-es átlagot záró BME-s, mintaterv szerint haladó villamosmérnök hallgató

2018. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy milyen szakra megy. Pl. egyik osztálytársam nagyban készül egy gazdasági szakra (460 pont) úgy, hogy 2-3 az átlaga, de ő elvileg mindenre tanul... A következő szak, amit megjelölt 310 pont körül van, oda biztos felveszik majd őt, csak arra a szakra kérnek alkalmassági vizsgákat is, amivel úgy van, hogy úgyis menni fog. Hát, amikor én voltam alkalmasságin (ugyanaz a kar, más szak), minden második lány sírva jött ki, hogy nem sikerült neki, szóval majd kiderül. Szurkolok neki, hogy sikerüljön, de egyelőre ő abba az álomba ringatja magát, hogy gazdasági szakra fog járni, mert önköltségesre tuti felveszik...


De hidd el, a fél osztályom így van: nagyon magas ponthatárú szakra akar menni, és szarik a tanulásba. Én meg görcsölök az érettségi miatt, mindent alaposan tanulok és 120 ponttal meghaladom a ponthatárt, az alkalmasságim is megvan, szóval biztosan fel fognak venni. Ilyen mindig lesz.

2018. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!