Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bekerülni egy...

Mennyire nehéz bekerülni egy orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Orvos (immunológus) szeretnék lenni. Ha jól tudom akkor bioszból és kémitenn/fizikából kell emelt érettségit tenni. Ezek mennyire nehezek? A Pesti orvosira nagyon nagyon nezéz bekerülni? Mindenképp az lenne a cél.

Az orvosin nagyon sokat kell tanulni? A kémiával van egy kis problémám de azon meg tudok valahogy javitani.

Jobban járok ha latinul tanulok vagy ami kell azt az egyetemen konnyen meg lehet tanulni?

Elore is koszi a kerdeseket! :))


2018. márc. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Nehéz. Nyilván.


A latinnal lesz a legkevesebb bajod!

2018. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Azt esetleg tudjatok hogy van e kulon immunbiologia kozpontu epulete a pesti orvosinak?
2018. márc. 7. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld szorgalamasan a bioszt meg a kémiát, esetleg gyúrj rá még pluszban az utolsó két évben és bekerülsz. Az egyetemen tényleg nagyon sokat kell tanulni, de meg lehet csinálni, nem kell hozzá szupererő. A kémia az első félév egyik nehéz tárgya, utána a biokémiához inkább szorgalom kell, mint kémiai előképzettség. Latinul előre megtanulni szerintem tök fölösleges, nagy előnyhöz nem juttat.


Külön immunológiai épület nincs, a Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet a Nagyvárad Téri Elméleti Tömbben van.

2018. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha az immunbiológia érdekel, lehetsz biológus is, és arra tutira bekerülsz. Az orvosi sem nehéz, ha jó jegyeket viszel és rendben lesznek az emeltjeid, nincs semmi akadálya. Egyelőre azt látom, hogy szorgalommal lehet érvényesülni, semmi speciális tehetség nem kell hozzá akaraterőn kívül. :)
2018. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon koszonom a valaszokat. Biologus nem szeretnek lenni csak immunologus (hosszu story h miert). A kemia v fizika erettsegivel erek el tobbet?
2018. márc. 8. 14:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem gond meg tudnatok irni, hogy orvosi egyetem elvegzese utan a szakosodaskor lehet e az hogy egy helyen vagyok vegig ( immunologia szakon) es a ott sikeres vizsgakat teszem akk lehetek immunologus? Aki esetleg orvos tanhallgato megtudna irni hogy milyen nyari gyakorlatokat v evkozbeni gyakarolatokat kotelezo elvegezni? Valaszaitokat elore is koszonom. Bocsi a sok kerdesert :)
2018. márc. 8. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Immunológusból háromféle is van: van klinikai immunológus, aki közvetlenül betegekkel foglalkozik, laboratóriumi immunológus, aki a kórház laboratóriumában diagnosztikai vizsgálatokat végez és van kutató immunológus (vagy immunbiológus, nem igazán tudom hogy hívják rendesen), aki kutatóintézetben kutat. Az előbbi kettőhöz el kell végezni egy orvosi egyetemet, egy alap szakképzést (ez többféle is lehet), aztán egy ráépített szakképzést. Az alapot és a ráépítettet elvileg lehet ugyanazon intézményben csinálni, de külső gyakorlatokra (intenzív, sürgősségi, stb. mindenkinek kötelező) elküldenek majd másik osztályokra, vagy akár másik kórházba is. Ha kutató szeretnél lenni, akkor orvosi egyetem vagy biológia MSc kell, aztán PhD fokozatot kell szerezni.


Az orvosi egyetemen alapvetően háromféle klinikai gyakorlat van:


Vannak évközbeni gyakorlatok negyed-ötödévben minden elképzelhető szakterületen. Ezek lehetnek heti másfél-két órásak vagy tömbösítettek, ahol egy-két hétig jársz ugyanarra a helyre. A SOTE-n az a terv, hogy a közeljövőben teljesen áttérnek az utóbbira.


Nyári gyakorlatból három van: ápolástan első év után, belgyógyászat harmadév után és sebészet negyedév után. Az ápolástant fertőzőn kívül bármilyen osztályon, a belgyógyászatot bármilyen belgyógy osztályon lehet csinálni (klinikai immunológia is ide tartozik, de nem tudom, van-e Pesten ilyen gyakorlati hely).


Végül vannak a hatodéves gyakorlatok: belgyógyászat, sebészet, gyermekgyógyászat, nőgyógyászat, neurológia, pszichiátria és egy mentőgyakorlat. Ezek már az ötödév utáni nyáron elkezdődnek és 2-9 hetesek.


Nagyjából ennyi, remélem nem lett túl bonyolult. Amit még nem éltem át, az nekem sem nagyon tiszta.

2018. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Nem tul bonyolulult. Akkor ha jol ertelmezem te is az orvosira jarsz? Hogy tetszik? Neharagudj de annyira kivancsi vagyok :))
2018. márc. 8. 23:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezed, negyedéves vagyok Pesten és eddig élvezem. A másodévvel megszenvedtem, de végül győztesen kerültem ki a dologból, most pedig egyre több dolgot csinálhatok a kötelező tárgyak mellett, ami érdekes és hasznos (bár a közelgő gyógyszertan szigorlat még mindig ijesztően hangzik :D). Megvan a szakterület, ahol majd el szeretnék helyezkedni, be tudok járni arra a klinikára, el tudok végezni kisebb beavatkozásokat (persze csak felügyelettel) és be tudok segíteni nekik az oktatásban, amiből én is sokat tanulok. Mindemellett tudok munkát is vállalni és van valami magánéletem is. Összességében nem tudom magam más pályán elképzelni, ez akkor is így volt, amikor nehézségekbe ütköztem.
2018. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jaaaj huu annyira halas vagyok a valaszokert. Nekem meg van par evem hogy elkezdhessem egyaltalan az orvosit. Termeszetesen ha felvesznek. De annyira varooom. Mar most is sokmindennek utananezek. Tudom hicsit talan furan hangzik de az oszt tarsaim ha vmi bajuk van akk sokszor tolem kerdezik meg h mi bajuk lehet. Termeszetesen nem mondom el a diagnosist mert szakkepzesek nelkul nem is tehetem de tudom ajanlani nekik h merre probaljanak el menni. Es ha vmit nem ertenek h mi miert van akk az eddigi "orvosi " tudasom alapjan megprobalom levezetni.

Amikor orvosi dolgokrol beszelek akk az olyan nagyon jo erzes.

Am nagyon nagyon koszi a valaszokat!!! :))

2018. márc. 9. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!