Szerintetek van esélyem bekerülni Debrecen vagy Pécs általános orvosttudományi karára?

Figyelt kérdés
Előreláthatólag 423/422 pontom lesz. Tavaly 425 pont kellett Debrecenbe és 420 Pécsre. Lehetséges, hogy lejjebb mennek ebben az évben a pontok 2-3 ponttal? Elsősorban Debrecenbe szeretnék járni, mert közel van , illetve nagyon szimpatikus a város és az egyetem is, de annak is nagyon örülnék, ha a pécsi egyetemre felvennének. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2017. jún. 17. 19:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést *orvostudományi
2017. jún. 17. 19:53
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Felvin meglehet nézni hogy idén mennyien jelentkeztek az adott szakra illetve tavaly mennyien és az alapján hogy alakult a ponthatár. Pld idén Pécsre kevesebben jelentkeztek az általad áhított szakra szóval van esély , azonban ez még nem jelent semmit , attól függ az ideieknek hogy sikerült az érettségi , de több rá az esély hogy 1-2 ponttal csökken minthogy nőni fog , de ez csak statisztika , és a statisztika tévedhet :D
2017. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem van esély a csökkenésre. Idén nehezebb volt szerintem a kémia, mint tavaly, bár ez szubjektív. Több fórumon is olvastam véleményeket, eredményeket és úgy tapasztalom, hogy az átlag 60-70 % körül van. Nagyon izgulok már, hosszú lesz még ez az egy hónap. :D
2017. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Pécs nagyon jó!Én itt tanulok a POTÉN,imádom a várost és az egyetemet is,csak ajánlani tudom!
2017. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Van esélyed, nem valószínű, hogy nagyon mozognak a pontok, de még érdemes várnod a közép szóbelikig (ha most érettségizel), mert általában mindegyiken százalékokat lehet húzni. :)
2017. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

Pécsről menekülj.

Lelkileg kikészítő.

2017. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem idén inkább csökkenni fognak a pontok (mivel elég nehezek voltak az érettségik), így van esélyed. Bár nem vagyok jós.


Utolsóra ne hallgass, mivel nincs összehasonlítási alapja. Mindegyik orvosi nehéz, és ha másikra járna, akkor éppen azokra mondaná, hogy menekülni kell onnan... Ő is ott rontotta el, hogy nem a legközelebbit jelölte meg ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. ), habár lehet, hogy a pontja sem lett volna oda elég ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__speci.. ).


Egyébként majd amikor dolgozni fogsz, az is ugyanúgy „lelkileg kikészítő” lesz, de aki ezt a pályát választja, ezt is választja hozzá.

2017. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
CsV.HJ.Vizsgakombó.Amikor nem azért mész passzívra mert nincs meg az anatod, hanem mert a földbe tiportak és át kell gondolnod, át akarod-e ezt újra élni.
2017. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

CsV az elmult 2-3hetben normalis, mindenki dicseri.. Egyebkent meg nem kell magadra venni, le kell szarni magasrol mit mond, hisz ez nem a vizsgazo szemelye ellen szol, hanem csak a hatalom fitogtatasrol.


Ja es #mindenkipecsiakarlenni

2017. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Pontosan tudom, hogy milyen élmény, és együtt is érzek. Sajnos vannak emberek (minden iskolában, nem csak egyetemen, nem csak orvosin, és nem csak Pécsen), akik úg gondolják, hogy ők hivatottak eldönteni, hogy ki az, aki érdemes arra, hogy egy adott szakmát űzhessen, egyetemre mehessen, gimnáziumba mehessen, stb... És általában teszik ezt teljesen inkorrekt módon, mint pl. az említett tárgy említett vizsgáztatói. Ez egy igen rossz élmény, de azt mondják, hogy ami nem öl meg, az megerősít. Ez jól fog jönni, amikor majd a kezeid közt haldoklik a beteg, vagy amikor épp a kollégákkal kell veszekedni, hogy igenis csinálják meg a vizsgálatot, amit te indokoltnak tartasz, hiába nem akarják, vagy amikor (ha kutatói pályára mennél) nem jönnek az eredmények, és emiatt az állásod meg a jövőd is kilátástalannak tűnik. Emellett el fog törpülni az anatómiavizsga, bármilyen rossz élmény is volt.


Végül te is megcsináltad a vizsgát, ennél rosszabb meg már nem jöhet, így szerintem végképp nem éri meg passziváltatni.


Mindazonáltal nem az a megoldás, hogy mindenkit próbálsz lebeszélni Pécsről, több okból sem:

1. Az ilyen kérdésekre (érdemes-e x egyetemre menni?) adott válaszoknál mindig megtalálhatók az adott egyetemet dicsérő, illetve az azt szidó válaszok is. Neked pl. nem jött be Pécs, a 4-es hozzászóló (és rajta kívül még sokan) pedig kifejezetten szeretik és jól érzik magukat ott. Ugyanezt az összes többi orvosi egyetemről is el lehetne mondani, mivel mindegyiken vannak emberek, akik rosszul érzik ott magukat, de a többség kedveli, ahova jár. Ha máshova járnál, valószínűleg ott is lennének hasonló élményeid, és akkor most éppen azokra írnád, hogy lelkileg kikészítők, meg hogy menekülni kell onnan.


2. Mivel nincs összehasonlítási alapod, miből gondolod, hogy máshol jobb a helyzet? Mert nem jobb.


3. Ha esetleg mégis lebeszélsz valakit így Pécsről, aki aztán végül nem jelöli be, máshova meg aztán nem lesz elég a pontja, akkor finoman szólva sem segítettél neki.


4. Ha valaki Pécset szerette volna választani, de te végül lebeszéled róla, aztán elmegy másik városba, ami esetleg messzebb van tőle, aztán végül úgy találja, hogy az adott egyetem „lelkileg kikészítő”, ráadásul távol az ismerőseitől, rengeteg időt pazarolva az utazásra + pénzt a lakhatásra, akkor szintén nem segítettél.


Adtam volna még pár tanácsot is, hogy könnyebb legyen neked, de okafogyottá vált, mivel közben kiderült, hoghy csak a szokásos troll vagy. Bár oktatónak eddig még nem adtad magad ki, egészen tegnapig:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__speci..

Mondd, hogy a 8, 11 és 15(!) nem te vagy ott, csak mert teganp mindegyik 46% volt, ma meg már csak 39... Puszta véletlen.

2017. jún. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!