Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, akinek valószín...

Van itt olyan, akinek valószínűleg idén sem sikerül bekerülni az orvosira?

Figyelt kérdés

Már egyre kevésbé bizakodom. Közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz és most lesz a negyedik év, hogy felvételizem az orvosira. Eddig mindig csak 1-2 pont híja volt, de mivel nagyon az orvosit akarom, B-tervet nem fogadok el.

Most kezdem észre venni, hogy ez már érzelmileg nagyon megterhelő számomra.

Szerintetek, ha most sem vesznek fel, akkor küzdjek tovább vagy érjem be "kevesebbel"?

28/N



2015. júl. 13. 23:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
97%

Én először orvosira próbálkoztam. Én 2 ponton buktam el először. Utána OKJ-s képzésen vettem részt, közben újra próbálkoztam az orvosival. OKJ-n természetesen egészségügyet próbáltam jó az ha tudok mást is. Kórházba is voltam gyakorlaton, pont a kardiológián amire menni szerettem volna így tudtam ott beszélgetni orvosokkal is és egyik próbált segíteni hogy a Semmelweisbe bekerülhessek. Természetesen amikor utolsó évemet vittem OKJ-n akkor nem jelentkeztem egyetemre hanem picit dolgoztam mint ápoló főállásba, gondoltam kipróbálom egy picit ezt a szakmát is. Hát nem igazán tetszett hogy korlátozva voltam, sok mindenbe, pedig igen sok dolog ragad rám, plusz magamtól is tanulgattam már dolgokat. De ott a szabály az szabály amihez nincs megfelelő képzettségem, abba nem szabad belevágni.

Utána megint megpróbáltam felvételizni 23 évesen akkor is pont 1 ponton buktam el.

Na akkor feladtam, nagyon elvoltam már keseredve. Aztán ugye a kutyám nagyon beteg lett, és más állatorvoshoz kellett vinnem mert akihez jártam eddig már nem is akart foglalkozni a kutyámmal. Aztán ugye a másik orvosnál egy fiatal nálam pár évvel idősebb állatorvos nővel beszélgettem a dolgokról, mivel Biológián is elég sokat foglalkoztam állatok terén is így ott is sok ragadt rám, meg akkor ő javasolta hogy Próbáljam meg Szent Istvánba az állatorvosit. Szerinte jó érzékem van a dologhoz mert sok okosságot mondtam amikor láttam mit vizsgál a kutyámon, persze annyira nem értettem a dolgokhoz de valami fogalmam volt arról mi fán teremnek a dolgok, így felvételiztem oda, hogy hátha még nem kell lemondanom a Doktori álmomról, meg hogy gyógyíthassak. Persze volt tervbe nekem B terv A vegyipar terén a gyógyszergyárba sima OKJ-vel is megszerezhettem volna azt hogy laborba mehessek vagy vegyi gép kezelőnek aztán ott lépjek előrébb. De végül az állatorvosin kötöttem ki, és agyon élvezem, valahogy nem bántam meg a dolgot. Most kíváncsi leszek hogy bejutnék-e az orvosira a jelenlegi pontjaimmal ha bejutnék akkor már késő mert ugye kellene várnom veel még 1 évet. Ha nem akkor örülök hogy más pálya irányt választottam.

2015. júl. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
53%

Most nem bántásból, de bekerülni ötször könnyebb mint elvégezni. Ha ez nem megy, akkor hogy végzed el? 28 vagy. Mire tényleg orvos leszel, a legjobb esetben is 40 leszel, de inkább több. Szerintem sürgősen keress egy másik pályát.


Ez már nem az a szint, amikor biztatni kell, ha valami nem megy akkor nem kell erőltetni.

2015. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
100%

Most hány pontod van? Minden egyetemre jelentkeztél, ahol van orvosi szak?


Egyrészt tényleg ott van az, hogy maga az egyetem tényleg nehezebb, mint az érettségi. De azért azt ne feledjük el, hogy teljesen más kihívás a kettő. Érettségin kevesebb a lehetőség, nincs tételsor, bármit kérdezhetnek. Ha nem jön össze, akkor minimum fél év, mire újra lehet próbálkozni, és kapásból egy év csúszás. Nem biztos, hogy az az 1-2 pont különbség már azt jelenti, hogy aki éppen megugrotta, az el tudja végezni, aki meg 1-2 ponttal lemaradt, az nem...


Van olyan évfolyamtársam (vagyis volt évfolyamtársam, mivel most végeztünk), aki harmadszorra került be, de csúszás nélkül végzett. Olyan ismerősöm is van, aki elsőre bekerült, de nem tudta elvégezni, pedig egyszer újra is felvételizett.


Próbáld meg végiggondolni, hogy mi miatt nem megy. Nem tudod magad rávenni a tanulásra? Vagy megtanulod, de nem tudod használni? Vagy csak leblokkolsz? Mi a probléma?

Talán ha erre rájössz, akkor már tudod, hogy min kellene javítani.

2015. júl. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Semmiképpen sem szabad feladnod ha ez minden álmod! Az én példám hátha ad egy kis erőt neked. Szóval 4 éve érettségiztem és minden egyes évben felveteliztem orvosira. Tehát ez az ötödik jelentkezésem és most sikerül, ez már bizonyos olyan sok pontot gyűjtöttem. De az előző évi eredményeim több mint rosszak lettek. Nem egy- két ponttal csúsztam le, hanem 40-50 pontokkal. Ráadásul egymást követő években. Tavaly is még Pécshez is majd 30 pont hiányzott. A családom és a környezetem is szó szerint hülyének nézett. Miért csinálod? Nem látod, hogy esélyed sincsen? Tanulj ki egy szakmát többre úgysem vagy képes! És ezek még a szebb dolgok amiket a fejemhez vágtak. :D Az osztályfőnököm pedig majdnem lefordult a székről, amikor annak idején megtudta hova szeretnék menni. Hangosan nevetett emlékszem rá. Pedig annyira sosem voltam rossz tanuló, de kitűnő sem. Mindezek ellenére soha nem mondtam azt, hogy feladom nem csinálóm tovább. Soha! Mert tudom, hogy nekem ez a feladatom, ezért születtem erre a világra. Mindíg sírtam júliusban a ponthatárok kihirdetésekor. Csak arra gondoltam, hogy egyszer nekem is sikerül. Az meg végképp xarul tudott esni, hogy egyesek akiknek elsőre sikerült milyen véleménnyel van azokról akik sokadjára próbálkoznak. Utánna tudsz te is olvasni... Mind1. Akárcsak te én is megpróbálkoztam sok mindennel, de semmi sem volt elég jó. Hogy is lehetett volna, amikor folyton csak arra tudtam gondolni milyen jó lenne ott lenni. Ez pluszban bosszantotta a környezetem. Úgyhogy azt mondom neked, próbáld még, ne add fel. Ha kell csináld tízszer, tizenötszor. Amíg nem sikerül. Mert amit nagyon akarunk azt el tudjuk erni, ha törik ha szakad is. Ne érdekeljen másik véleménye. A korod pedig ne zavarjon, én sem vagyok mai csirke a 23 évemmel. Én is 40 leszek mire végzek mindennel. Na és? De kitartok az álmom mellett halálomig. Mert egy életem van, és ezt én irányítom amig tudom.Remélem tudtam segíteni neked. Bocsánat ha kicsit sok lett. De ezt ki kellett írnom magamból. Sok sikert a továbbiakban is. Soha ne hátrálj meg!
2015. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó válaszadó: Gratulálok a kitartásodhoz, remélem most már sínen leszel! Hova jelentkeztél?
2015. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
88%
Debreceni Egyetem.
2015. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
64%
:)
2015. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
89%
Próbálkozz! Ne add fel az álmod, mert csak egy életed van. :) 20/F
2015. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok. Isza92, engem meghatott egy kicsit a történeted. :)
2015. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
52%

Én nem osztom annyira azt a véleményt, hogy ötödszörre is meg kell próbálni. Volt hét érettségi lehetőséged bejutni. Nem sikerült, azt neked kell tudni, hogy miért, de szerintem aki ennyire nehezen tud bejutni, az nem az orvosira való, és ezt minden rosszindulat nélkül írom. Az érettségi egy vicc egy anatómia, pathológia vagy gyógyszertan szigorlathoz képest.

Ráadásul most hatalmas csapda lett az egyetem, ezzel a pénzvisszafizetős rendszerrel. Itt nincs már olyan, hogy X-edszerre is felveszed a tárgyat, mert nemes egyszerűséggel ha nem teljesítesz, akkor kirúgnak és fizethetsz milliókat vissza, és iszonyatosan könnyű megbukni egy vizsgán, még rossz tételt sem kell húzni, elég ha a prof bal lábbal kelt fel. Arról nem is beszélve, hogy van pár ismerősöm akikből ugyan orvos lett úgy, hogy nehezen került be, majd végig bukdácsolta az egyetemet, de az még másik rendszer volt, továbbá mindenkinek jobb lenne, ha ők nem kaptak volna diplomát, mert kontárok a saját szakmájukban.

Én a helyedben megpróbálkoznék, dietetikus, vagy gyógytornász szakkal. Azok könnyebbek. Így belevágni az orvosiba szerintem semmi értelme.

2015. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!