Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia Bsc-vel hova, milyen...

Kémia Bsc-vel hova, milyen területre lehetne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vannak meghirdetve állások, csak msc végzettséggel, és érdekelne, hogy van-e kereslet olyan emberekre is, akik csak az alapképzést csinálták meg

2018. márc. 8. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem MSc-zel?


Őszintén, szerintem a programozón, villamosmérnökön, gépészen ill. egy két mérnöki szakon kívül, nagyon nehéz BSc-vel bármit is kezdeni... sőt lassan már a PhD lesz az új érettségi.

2018. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Azt mondja PhD az új érettségi :DD Te hol élsz ember? Anglisztikán jó hogy PhD-val se mész semmire, de ne általánosíts már.
2018. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom elvégezni, mert:

1. nem akarok 30 évesen gyereket szülni

2. anyagilag nem állok úgy, hogy félévenként minimum 200.000-t kipengessek (hitelt nem veszek fel, mert halálom után is fizethetem)

3. már marhára elegem van az olyan fejtágításokból, amiknek a tizedét sem fogom használni...tudom...tudom.... addig örüljek, ameddig tanulhatok...

Nem folytatnám a további "kifogásokat"

El akarom kezdeni az életet és dolgozni szeretnék a szakmámban.

Am meg nem lehet mindenkinek doktorija.... neked megvan a gógyid.... nekem nincs...

2018. márc. 8. 19:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként sem a kérdésre válaszoltál.
2018. márc. 8. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó én csak segíteni próbálok, te magad válaszoltál a kérdésre.


Nincsenek állások MSc nélkül, ugyan ezt tapasztalja az öszes vegyész, biológus ismerősöm. 3. éve dolgozok már biotech iparban...


Még MSc-vel is nehéz itthon elhelyezkedni, BSc-vel meg szerintem csak a legtrébb 120 nettós állami állásokra lehet pályázni, vagy még arra sem, mert túltelített a piac.

Vegyész MSc után már kinyílnak a lehetőségek, szóval ezért is mondom, az a két év sokszorosan visszahozza az árát. Még diákhitellel is, mert utána sokkal jobb állásod lehet.


Elkezdhetsz élni, csak az élet nem így működik. Akkor elégedj meg a legrosszabb állásokkal, ha vannak egyáltalán. Vagy keresgél nem szakmabeli munkát. Nagyszerű direkt marketinges, telefonos állások vannak, vagy irodai meló 200 nettóérr az IT szektorban. Több vegyész, biológus BSc/MSc ismerősöm is inkább elment ilyen munkákra/külföldre...


Ez a Bolognai rendszer, valójában a BSc diploma ennyit is ér...

2018. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a "PhD az új érettségi", ezt a kémiai osztályvezetőnk mondta, arra, hogy megéri-e a PhD. Szerinte igen, mert a legjobb, legérdekesebb vegyész kutató-fejlesztői állásokhoz ma már alap... és amúgy nem is rossz, ha elvégezted az MSc-t, 1.5-2 év alatt, utána még 4 év PhD.

Biztos 140, majd 180 nettó alapfizetés, rengeteg utazási pályázat, és ha cégnél csinálod, mint pl nálunk... akkor céges kiegészítéssel 300 nettóig is felmehetsz simán MSc után. Ha MSc alatt volt érdekes témád és jó kapcsolatokat építettél ki, akkor simán összejöhet ez.

A k+f amúgy is sokkal izgalmasabb bármilyen dögunalmas, szarul fizető álláshoz képest... emellett lehet babázni is ne aggódj.Postdokként meg külföldön is bármilyen frankó állást megkapsz.


Vagy MSc után, meló egyből...

2018. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!