Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE proginfó vagy inkább OE...

ELTE proginfó vagy inkább OE mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Egyetem választás előtt állok és programozó szeretnék lenni. Így az ELTE lenne nyílván az első, de az ELTE képzéséről rengeteg rosszat hallottam, hogy az egész pokoli magolás és bizonyítások, egy oda járó barátom ezt meg is erősítette és utálja az egészet, hiába volt színötös tanuló. Egyáltalán nem bíztató. Az óbudairól viszont nem hallottam semmit, egyik ismerősöm se jár oda, csak itt az oldalon írják többen, hogy valamivel könnyebb, és látom, hogy úgy reklámozzák, hogy ez gyakorlat orientáltabb, ami nekem papíron nagyon jól néz ki, viszont ebből nem tudom, hogy mi igaz? És ez mérnökinfó, itt fizika is van, ami kicsit ijesztő mert fizikát már évek óta nem tanultam. Aztán nem tudom, hogy ez a mérnökinfó mennyire jó, úgy olvastam, hogy ezzel is ugyanúgy el lehet menni programozónak, de vajon a programozáshoz hasznos dolgokat fogok-e tanulni, vagy elmehetek-e egy proginfó msc-re utána ezzel is?


Elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi ezekről az intézményekről, vagy más pesti alternatíváról (vidék sajnos nem jöhet szóba családi gondok miatt).



2018. jan. 28. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
BME? ;)
2018. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

az elte a bme és az oe között van.

Az oe n hagynak békén, és ha érdekel otthon azt csinálsz amit akarsz.

A bme-n sz.rrá fingatnak értelmetlen dolgokkal, amiket meg se értesz, leginkább puskázásra tanít.

Az elte n nagy a követelmény de érthető dolgokat tanítanak, ha nem is annyira hasznos, mintha otthon beírod a google be a konkrét kérdésed.


Ez a programozási része, de mint ahogy egy olimpikonnak is kell pszichológus, úgy itt se árt emberként viselkedni a tanulókkal.

Ebben az elte a legjobb. A bme egy szadista szülőként fogható fel az oe meg aki bezárja a gyereket a szobába egy géppel.


Én az elte re jártam.

2018. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan a fent említett bme-s képzést ismerem, de azért válaszolnék.


A programozás és a matek is az a dolog, amit otthon, gyakorlással, problémamegoldással sajátítasz el. Én, ha újra kéne egyetemet választani, akkor is bme-t választanám, mert idióta elitista vagyok. Másnak viszont tanácsként: minél könnyebb, annál több időd lesz otthon gyűrni a tényleg fontos dolgokat. Ha van motivációd képezni magad, leginkább oe levelezőre iratkozz be.


Ja, és fizika miatt ne aggódj, nevetséges szinten kérik számon.

2018. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!