Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia, vagy töri szak?

Pszichológia, vagy töri szak?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, csak jövőre kell döntenem, de érdekelne, hogy mit gondoltok erről. Ez a két szak az, ami érdekelne, viszont nem tudom, hogy melyik lenne jobb döntés. Az a helyzet, hogy a pszichológiát az agyam mondja, mert azzal könnyebben fogok tudni elhelyezkedni, és érdekel is, de nem olyan nagyon, hogy egész életemben ezzel foglalkozzak. Viszont a törit imádom. Fakton vagyok, imádom az órákat, ebből fogok emeltezni is jövőre, és nagyon érdekel. De tudom, hogy ezzel sokkal nehezebb lenne elhelyezkednem.. szerintetek mi lenne a jó döntés?
2018. márc. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Szinte csak akkor hasznos a töri ha tanárnak mész.

A pszichológia jó, bár én nem tanulnám. Nem azt mondom, hogy nem tudnám megtanulni, de az ingerküszöböm hamar átlépné.

2018. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

egyik sem akkora főnyeremény...


ha tényleg annyira érdekel válaszd a történelmet.

2018. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A pszichológia rossz döntés, ha nem érdekel annyira, úgy a tanulás és utána a munka is szenvedés lenne. A törit nem kell egyből temetni, igen nehéz lehet elhelyezkedni vele, de megnézheted, nagyon sok mesterképzésre lehet menni bölcsész diplomával, ott is lehet valami, ami érdekel, és nem nehéz elhelyezkedni.
2018. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább pszichológia.


Törivel csak hobbiból foglalkozz max.


Elhelyezkedés szempontjából írtam és tapasztalatból: 2 ismerősöm is törit végzett és csak az egyikük használja a munkájához, de neki is csak protekcióval sikerült.


Rengetegen mennek törire, igaz pszichóra is, de azzal legalább később tudsz vállalkozni - igaz, sok-sok év és sok-sok pénz....

2018. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!