Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szakot, hogyan lehet...

Két szakot, hogyan lehet összehangolni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Gondolok az órarendre,hogy tutod beosztani az idődet? Ha 2 szakon úgyanaz az idege nyelv elfogadják,az egyik nyelvvizsgákat pédául az első szakosodáson letett nyelvvizsgát?

2018. márc. 14. 22:40
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Informatikusokat oktatok, első órán jöttem rá, hogy jé tényleg itt nem nagyon vannak lányok.


Sajnos tanítás(van magándiákom is), kutatás és tanulás mellett nem nagyon van időm most csajozni.

Vagy végülis csajozni mindig van idő, de nem tudnék egy tartalmas kapcsolatot csinálni, akkor meg minek, mindkettőnknek szenvedés lenne.


Egy tanácsom van idegesség ellen ha elkezdesz diákokkal foglalkozni:

Foglald le az ujjaidat. Toll, pendrive, érme stb teljesen mindegy, de játsz valamivel. A háttérben arra fog figyelni az agyad és nem arra hogy egyfolytában idegeskedj(de így is fogsz, csak nem annyit).

2018. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat az egyetemen pedagógiából tanítják ezeket a technikákat vagy saját módszerek amit te tapasztaltál ki?
2018. márc. 16. 17:39
 33/50 anonim ***** válasza:

Egyetemi tanároknak nem nagyon oktatnak pedagógiát. El lehet végezni pluszban, de egyáltalán nem kötelező, nem is nagyon csinálja senki.

Ad hoc belevágunk legtöbben és majd rájövünk.

Plusz elég sokat ültünk iskola padban, tudjuk milyen a jó és a rossz tanár.

2018. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Igen igen a kritizáló tanárok a legidegesítőbb tanárok.
2018. márc. 16. 18:36
 35/50 A kérdező kommentje:
Remélem nem vagy ilyen?Szerintem nem.
2018. márc. 16. 18:36
 36/50 anonim ***** válasza:

A PhD-sek oktatnak egy csomó esetben egyetemen. Borzasztó pedagógus a többsége.


Hálisten a mi doktori iskolánkban mentességet adtak az oktatásra, így megúszták a diákok :D biztosan nagyon szigorú lennék, mert nem bírom ha pofáznak, vagy facebookoznak a kis szarosok.

Max előadásokat tartok, de azokat meg úgy rakom össze és olyan témából, hogy figyeljenek mert érdekes a téma.

2018. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Jó tanár =/= jó ember

Attól hogy valaki emberileg ellenséges még lehet hogy jó tanár(még ha a diákok nem is gondolják úgy akkor).

El szoktam mondani, ha hülyeséget csinálnak, először még normálisan de utána már kicsit alázósan, utána általában nem hibáznak mégegyszer, és ez a legfontosabb.

A diákokat képezni kell elsősorban nem haverkodni velük.

Ettől függetlenül nem volt még panasz rám, illetve ha valaki hozzám fordul segítségért akkor szívesen segítek nekik.


Egyetemen egyébként kell kritizálni meg alázni a diákokat, mert idejönnek úgy hogy azt hiszik ők a helikopterek, közben semmit nem tudnak még.

Inkább most esenek pofára mint mikor már dolgoznak.

2018. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Te is egyetemi tanár vagy?
2018. márc. 16. 20:55
 39/50 A kérdező kommentje:
Én nem merek szólni semmit én úgy csinálok amit mondanak így nem beszélnek ki.
2018. márc. 16. 20:56
 40/50 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy megkérdezem.
2018. márc. 16. 21:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!