Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az egyetemen egyedül tanultato...

Az egyetemen egyedül tanultatok vagy néhány emberrel összefogva? Melyik a hatékonyabb szerinted?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig tudtam eljutottam egyedül. Majd ha volt kérdésünk, összeültünk és megbeszéltük. Ilyenkor mindenki el tudta mondani, amit megértett, így segíthettünk és kaptunk is segítséget.

Ha másnak el tudod magyarázni az anyagot, az neked is segítség a megértésben.

2013. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csak egyedül tudtam tanulni, a saját módszeremmel és tempómban.
2013. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban egyedul tanulok, jobban szeretem, haladhatok a sajat tempomban, ami a tobbieknek nagyreszt amugy is gyors. De pl szobeli vizsgak elott mindig hamarabb bemegyunk es a homalyos reszeket megprobaljuk atbeszelni.
2013. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első egy-két évben egyedül. (Én még 5 éves osztatlan képzésre jártam.)

Illetve néha ha volt egy-egy lyukas óránk volt amit megbeszéltünk az éppen ott lévő évfolyamtárssal. Vagy ha mást nem vizsga előtt.

Aztán úgy 2., 3. évtől már 2 évfolyamtársammal mindig együtt tanultunk. Mindig egy vizsgaidőpontra is jelentkeztünk, így mindig együtt készültünk. Kerestünk egy üres termet és vizsgaidőszakban minden nap hétfőtől péntekig általában reggel 9-től este 5-ig, 6-ig tanultunk.

Először közösen átrágtuk magunkat az anyagon, utána mindenki a saját tempójában próbálta memorizálni. Esetleg ha közben felmerült valami kérdés, egymástól megkérdeztük, könyvtárban utánaolvastunk, stb.

Ezerszer hatékonyabb volt így mint egyedül. Arról nem is beszélve, hogy nem volt olyan dög unalom.

Amit az egyikünk nem értett, azt a másik el tudta magyarázni. Ez mindenkinek jó volt, mert aki nem értette megértette, aki pedig magyarázott, azzal hogy elmondta meg is tanulta az anyagot, sokkal jobban mintha csak magában átgondolta volna egyszer.

Még olyan is volt, hogy ha nagyon kevés idő volt egy vizsgáig, még hétvégén is bementünk.

Közben meg néha azért tartottunk 10-15 perc szünetet. Ekkor beszélgettünk, vagy csak néztük a Dunán a hajókat az ablakból (ELTE TTK).

Az átlagomon is meglátszott a hatékonyság. Első-két évben ilyen 3,8-4,0 körüli voltam, aztán miután együtt tanultunk több félévet is sikerült 5.0-ra kihozni. Pedig az ELTE vegyész szak állítólag mások szerint sem a legkönnyebb.

De jó volt, legalább is így visszagondolva. :)

2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!