Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » E kiadvány bármely részének...

E kiadvány bármely részének sokszorosítása, bármilyen adatrendszerben való tárolása ( papír, elektronikus ) a kiadó előzetes írásbeli engedélye nélkól tilos - akkor szakdolgozatba fel sem használhatom engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomhoz szeretnék szakirodalmat felhasználni majdnem mindegyik könyvben benne van h írásbeli engedély nélkül tilos a sokszorosítás ... ha hivatkozos a könyvre akkor vehetek ki belőle a szakdolgozatomba ?
2018. márc. 15. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Minek akar az szakdolgozatot írni, akinek a szövegértés sem megy?

Amúgy nem, ez nem vonatkozik rád, nem sokszorosítasz - legalábbis remélem.

De ahogy elnézem, a plagizálással is gondok lesznek:(

2018. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

talán azért mert muszáj ?!

Képzeld el h a konzulens tanárt nem hajlandó segíteni, nem reagál semmire én próbálom megoldani egyedül a feladatot. Te talán úgy születtél h egyből tudtad h kell írni ? ( már ha egyátalán írtál )

És neked mennyire megy a szövegértés ??? Ha tovább olvasnád ott van h bármilyen adatrendszerben való tárolása ( papír, elektronikus ) ezért kérdeztem.

Ment a piros kéz köszpusz :)

2018. márc. 15. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:

De, végigolvastam, és de, többet is írtam, és igen, mire eljutottam a szakdolgozatig, már évek óta nem okozott problémát, hogy hogyan kell forrásokat használni és hivatkozni!

És igen, végigolvastam, de értsd meg, hogy NEM vonatkozik rád az sem! (Amúgy sem vehetsz át szöveget szó szerint, max. 1-2 mondatot, de akkor idézőjelet és minden esetben oldalszámra való hivatkozást használsz!

A konzulensnek segítenie kellene, de amúgy nem feladata ilyenek alapdolgokon rágódni, ezeket már évekkel korábban kellett volna megtanulni!

2018. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

évek óta... én még ott nem tartok ez nekem az első

kellene segítenie ...de nem válaszol e-mailre, nem veszi fel a telefont, a suliban hajkurásszuk " nincs bent " , muszáj elkezdenem egyedül gondolom azért kérhetek segítséget egy ilyen oldalon, nem?

2018. márc. 15. 16:54
 5/8 A kérdező kommentje:

olyat nem írtam h át akarom másolni az egész könyvet

tartalmat szeretnék belőle átvenni

2018. márc. 15. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Tartalmat nyugodtan átvehetsz. De még ha nem is vagy tisztában ezekkel a dolgokkal, ha csak logikusan átgondolod: tulajdonképpen egyetlen olyan komoly szakmai forrás sincs, ami ne lenne jogvédett, tehát ha úgy lenne, ahogy gondoltad, akkor soha, senki, semmilyen szakmai munkát nem írhatott volna meg.

Ezek a kitételek a fénymásolásra, internetre való feltöltésre, esetleges újra nyomtatásra, plagizálásra, ilyesmire vonatkoznak.

2018. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A konzulensed egy bré.


Amúgy simán felhasználhatod, mint forrás, ha

-nem szó szerint tervezel belőle részeket átemelni (vagy azt idézed)

-lehivatkozod a forrást szövegközben és a munkád végén is, akárhogy is használod fel


Én társadalomtudományi területen tanulok, nálunk a szakdoga egy kutatás. A kérdőíveket szerzői jog védi. Mégis, ha a szerző publikálta a kérdőívet, tehát a validáló tanulmánya végén a teljes kérdőív be lett illesztve, felhasználható. Ha nem, akkor nyilván írni kell neki és elkérni tőle, de ez már egy másik sztori. Doktorinál vérmesebbek ilyen szempontból, legalábbis a témavezetőm ezt mondta, alap és mesterszakon amit a Google kiad vagy ami a könyvtárban van, azt viheted (amennyiben lehivatkozod szabvány szerint, hogy kinek a szellemi terméke).


Nem könyvet akarsz forgalmazni, bakker. Nem fejezeteket kiadatni folyóiratokban vagy a saját kömyvedben. Az arra vonatkozik, mivel a szerző anno leszerződött egy kiadóval vagy egy szaklappal, aki a művét publikálta. Értelemszerűen ennek a része, hogy a kiadó által kapott bevétel bizonyos része a szerzőt illeti. Emiatt fontos az, hogy más ne terjessze és ne éljen vissza az ő munkájával. Szakdolgozatot viszont nem is tudnál írni anélkül, hogy ne forrásokból táplálkozz. Nálunk 10 oldal csak arról szól, hogy ki és mit kutatott és mutatott ki korábban, meg honnan szoptam elő, hogy egyáltalán ez a téma tudományos szempontból ér valamit.

2018. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy, nálunk szakdoga portfólió van, ami annyit fed, hogy 4x kell eljátszani a szakdoga írást, csak kicsiben, abból egy téma lesz ténylegesen védve. Mivel jelenleg az utolsón dolgozom, a többire meg megkaptam a jelest, írj nyugodtan, amiben tudok (formai, tartalmi, akármilyen követelmények, ha van halvány fogalmam a témáról, akár ötletelés), segítek.


Tudom, milyen, mikor totál el vagy veszve és az egyetlen farok, akit arra találtak ki, hogy átbeszélje ezt veled, csak a seggét mereszti és azokat fényezi, akiknek a témája az ő szakterülete...

2018. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!