Baltaarcúu kérdése:

Cad-Cam informatikus?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam ezen a pályán.Vannak tapasztalatok e téren?Fizetés?Munkaidő?Kereslet?

2018. márc. 19. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt a tanfolyamot jó szívvel nem tudom ajánlani, igazából nincs is ilyen foglalkozás. Olyan van hogy CNC technológus, vagy CAM programozó. Amit próbálnak lefedni ezzel a tanfolyammal az a 3D modellező illetve megmunkálás tervező szoftverek használata, de önmagában ez kevés ahhoz hogy CAM programozóként tudj dolgozni. Első körben egy rendes gépész alapképzésre lenne szükség mondjuk CNC gépkezelő, utána meg 3-5 év egyedi gyártásban, gépen dolgozva hogy megismerd a szerszámokat, technológiákat, minek hogyan érdemes nekállni, mit hogyan tudsz megfogni stb. Én ilyen munkakörben dolgozok, 3-4-5 tengelyes CNC gépekre írok CNC programokat, megtervezem megfogásokat, kiválasztom a megfelelő szerszámokat és a hozzájuk szükséges technológiát.

Napi 8-10 óra irodában, számítógép előtt dolgozva, az én fizetésem nettó 400 ezer körül alakul. Az hogy mennyire keresett nagyon változó, sajnos nagyon kevés magyar cég tud fenntartani külön programozót, leginkább a vezérlőn programozás fut itthon, CAM szoftverek helyett inkább a dialóg vezérlős gépek terjednek, ennek ellenére ki lehet fogni jó helyet de nagyon sokat kell lerakni az asztara ilyen fizetésért.

2018. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!