Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfó, gazdaságinfó,...

Mérnökinfó, gazdaságinfó, programtervező, vagy villamosmérnök? Akik ezekre a szakokra járnak, help!

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam már ezekről a szakokról, szóval tudom, hogy melyikhez mi kell, viszont rosszakat is hallottam pl. mérnökinfóról.

Jövőre szeretnék egyetemre menni. Matekból elég jó vagyok, emelt szinten fogok érettségizni, informatikából pedig már van egy 93%os középszintű érettségim. Fizikát viszont csak két évig tanultam, de valamennyire az is érdekelt.

Ezek alapján melyik szak lenne számomra a legmegfelelőbb?

Igazából mindegyik tetszik, de leginkább a programtervező és a gazdaságinformatikus érdekel eddig. Mérnöki szakra járnak ismerőseim, de azt mondják, hogy rengeteg a felesleges szivatás.

Igaz, hogy ezek közül a gazdaságinformatikus a viszonylag könnyebben elvégezhető? Már csak azért is kérdezem, mert valamennyire érdekelnek az ilyen közgazdasággal kapcsolatos dolgok, de humán tárgyakból nem vagyok jó, csak töriből, viszont kitudja, lehet, hogy később még jobban elkezdene érdekelni a közgáz. A programtervező meg úgy tudom akkor jó döntés, ha jó az ember matekból, ami rám igaz, viszont különösebben nem érdekel, csak jól megy.


2018. márc. 23. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Programtervezőhöz tényleg kell a matek, azonban nem csak az kell hozzá. Inkább maga a programozást kell szeretni, a matek csak egy szükséges dolog mellé.

Ez amúgy a legjobb, ha tényleg jó leszel benne.


Villamosmérnök. Lesz bőven fizika, elektronika, stb. Nem könnyű szak, de rengeteg potenciál van benne.

Simán a 2. legjobb de nehézségre még egy programtervezőt is odavág.


Mérnökinfó, szintén jó ha jól megy a matek és mindenből csak egy kicsit akarsz.


Gazdasági infón elpocsékolnád a matektudásod ha tényleg olyan kimagasló.

2018. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kimagaslónak azért nem mondanám, de egy 80% körüli vagy kicsit jobb emeltet valószínűleg összefogok hozni:) persze tanulok is rá rendesen.
2018. márc. 23. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb egyetemen a proginfó, mérnökinfó, gazdinfó ugyanabból a kerettantervből táplálkozik, kb csak 20-30 kreditben térnek el a egymástól: mérnökinfóban több a fizika és a hardverekkel, robotikával kapcsolatos tárgy. Gazdinfóban több a gazdasági és humán (menedzsment stb) kurzus. Én inkább egymás specializációjának (ez azért lehet erős) nevezném, hiszen tulajdonképpen mindegyik azt tanítja meg, hogy valós, általában matematikai problémákat hogyan tudsz számítógépen modellezni. Ráadásul elvileg mindhárom ugyanazokkal a mesterképzésekkel folytathatóak, tehát tényleg teljesen átjárható az egész.
2018. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gazdaságinformatikus bsc-t és programtervezőinformatikus msc-t végeztem. Ha visszagondolok, jobban megérte volna a MI vagy PTI bsc-n is, mert mégsem érdekelt a gazdasági része. A matek sem feltétlenül könnyebb, csak más terület hangsúlyosabb. Viszont PTI-n rengeteg elméleti matematika lesz.
2018. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!