Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek fogorvosnak vagy...

Szerintetek fogorvosnak vagy gyerekorvosnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Itt mindenre gondolok, anyagiaktól kezdve mindenre.

Hallottam már azt, hogy a fogorvosok a rendelőkbe maguknak veszik a dolgokat, mert az állam nem fizet eleget, de viszont egyetem után rögtön elhelyezkedhetnek, rövidebb az egyetem, mint az általános orvosi. De a gyermekorvos is tetszik, viszont sokallom a 6 évet az egyetemen, és úgy tudom, elég keveset kap egy kezdő orvos.



2018. márc. 24. 21:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Ezek szerint nem sikerült figyelmesen elolvasni azt, amit írtam. A nettó 400ezer forintot magánrendelő ígérte, egyébként a nyugati határ mellett és nem az Alföldön például, nem létezik Magyarországon olyan körzet, ahol az orvos ekkora összeget tudna magának fizetésként adni, mert sajnos nagyon kevés a támogatás a fogászati ellátásra. A magánhelyen való munka hátrányait pedig ismertettem már, nem fogom újfent leírni.

A kérdezőnek is írtam privátban, de itt is megírom: nem púder a 120ezer forint, egy körzetben egy kezdő orvos igenis erre számíthat. Hogy vannak betegek, akik dugdossák az 5-10 ezresek az orvos zsebébe (ami egyébként különösen körzetben már nagyon nem divat, főleg csak az elmaradt helyeken), az nyilván nem hivatalos, leadózott bevétel, ennélfogva akármire nem is lehet felhasználni. De nézd, én nem fogom bizonygatni az igazam, szerintem kettőnk közül én vagyok otthon a témában, nem te, de nem is kötelező neked elhinned, én elsősorban a kérdésre reflektáltam, másodsorban jegyeztem csak meg, hogy bizonyos válaszadók az én szemszögemből, nem relevánsak. Hogy ki mit kezd ezekkel az információkkal, az az ő baja. Egyébként egy rendelőt nem elegendő egyszer berendezni, fenn is kell tartani, aminek szintén nem kicsi költsége van, pl a korábban említett kezelőegységet, röntgent 10 évente illik lecserélni, nem beszélve a folyamatosan amortizálódó eszközökről. De ebbe már nem fogok jobban belemenni, azt gondolom, hogy aki megakarta ezt érteni, az ennyiből is megértette, aki meg kötözködni akar, annak lehet akármit mondani, akármilyen hiteles forrásra hivatkozva. Ez egy eldöntött tény, hogy a fogorvos ennyit meg annyit keres, hát legyen így! Én szeretném a legjobban, hogy ennyit keressek, kívánom, hogy neked legyen igazad (kár, hogy eddig minden tapasztalatom, ami bizonyosan több, mint a tiéd ennek ellentmond).

2018. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj, hogy te leírsz egy elméletet, ami a törvényes, és kirakatprezentáció, így működne, ha minden úgy menne, ahogy azt megálmodják az emberek, akkor valóban lenne miért sajnálni az orvosokat. (Papíron egy frissen végzett orvos nyilván elkeserítően keveset kap pár évig, de onnantól, hogy szakvizsgája van és önállóan praktizál, már más a helyzet, de ugye ebben sok csoda nincs, minden pályakezdőnek tapasztalatot kell gyűjteni, lépkedni a ranglétrán)

És igen, szintén magánpraxisról beszéltem én is. 400.000 a bejelentett jövedelem, ha annyit ígértek, te is ezt írod. A zsebbe dugdosás meg egyáltalán nem veszett ki az egészségügyből sajnos. Nem írok példákat, de Budapest, és az ország nyugati fele. Gyakorlatilag minden beavatkozás, vizit stb alkalmával jattolni kell. Nem is keveset. Egy-egy komolyabb műtétért akár 100.000 Ft csak az operáló orvosnak zsebbe. Tehát bármennyire is kényelmes azoknak akik az orvosok helyzetét rosszabbnak akarják leírni, mint a valóság, számolni kell a hálapénzzel még mindig...

Az eszközökhöz egy gondolat. Egy komolyabb teherautó/kamion valahol 30-40 millió FT körül kotorászik, amit szintén kell 10 évente cserélni, folyamatosan karbantartani és brutális mértékű járulékokat fizetni utána (Egy 40 tonnás szerelvény évente közel 2 millió Ft járulékot, ilyen olyan adót stb visz el, akkor is ha 1 métert sem gurul...). Egy fogorvosi praxis nyitásához a beruházás egyszerű ember léptékéhez mérten nagy összeg, de amit termel, ahhoz mérten nem az.


Szintén elgondolkodtató, hogy egy 10-15 év tapasztalattal rendelkező orvos, aki praktizál egy kórházban, van magánrendelése (sok esetben az állami kórházban, rendelési időben fogadja a privát betegeit) és még hozzá ad pár órát valamelyik egyetemen lazán hazavisz (papíron, nem zsebben, feketén, stb) 600.000+ Ft-ot havonta, és még erre jön a hálapénz, a receptek utáni jatt stb stb. És felmerül a kérdés, miért kell még ennyi bevétel mellett a rendszert megerőszakolni és saját maguk alatt vágni a fát. De ez már inkább közgazdasági kérdés. Nem tartozik ehhez a kérdéshez:)


Ha tippelnem kell, orvostan hallgató vagy, vagy frissen végzett orvos. Van orvos rokonom, nála is ugyanez megfigyelhető, mint nálad. Mikor elkezdte az orvosit ugyanaz volt az álláspontja nagyjából, amit leírtam. Mire végzett már a tiéd. Az legelkeserítőbb, hogy a fiatalokat, hogyan viszik bele ebbe a gondolkodásmódba. Mire végeznek ők is gondolkodás nélkül belesüllyednek ebbe a korrupt, lehúzó és a rendszert maga alatt leromboló orvostársadalomba. (Bár ő szentül állítja, hogy nem fogad el hálapénzt, lehet tényleg így van)

2018. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!