Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás tolmács és...

MironNoel77 kérdése:

Tovább tanulás tolmács és fordítónak ?

Figyelt kérdés

Nem is kérdésem van hanem útbaigazítást...most egy kettannyelvű középiskolába járok 4-4,5-ös közötti átlaggal

Nagyon megy nekem az angol meg a román nyelv, de mellette tanulom a franciát is...

Ezután milyen lépéseket kellene tennem hogy fordító és tolmács legyek?

Debrecenben szeretnék tovább tanulni a bölcsészettudany karon, de nem tudom hogy ehhez kell e alap képzés vagy sem...

Vagy milyen lépéseket kene tennem...



köszönöm válaszotokat



2018. márc. 27. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Fordító és tolmács képzés csak mesterszakon van, viszont a megfelelő nyelvtudás (és az azt igazoló nyelvvizsgabizonyítványok) birtokában bármilyen alapszakról mehetsz erre a képzésre. Magyarán szólva jelentkezz egy bármilyen alapszakra, azt végezd el, és utána jelentkezz Fordító és tolmács mesterszakra!
2018. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit ajánlanál, hova lenne a legérdemesebb jelentkezni képzésre?
2018. márc. 27. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapszakra? Tényleg teljesen mindegy, ami érdekel. Annyiból érdemesebb lehet nem nyelvi szakra menni, hogy így más tudományterületekbe is belekóstolsz egy kicsit, több lábon állhatsz, és könnyebben lehetsz akár szakfordító is, amivel jóval többet lehet keresni.

Ha pedig a mesterszakra gondoltál... ez leginkább a nyelvektől függ. Nem akarok butaságot mondani, nem végeztem ilyen képzést. Szerintem a nagyobb egyetemekkel (ELTE, SZTE... etc.) nagyon nem lősz mellé, de erre valószínűleg tényleg olyan tud válaszolni, aki ilyenen tanul(t), vagy tanít(ott).

2018. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat

Ha vannak még tippek vagy akar tapasztalatok akkor szívesen várom őket

2018. márc. 27. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!