Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi előkészítő Tudnátok...

Felvételi előkészítő Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Na , szóval , hetedikes vagyok és azon kezdtem el gondolkozni , h ugye már jövőre kezdem a nyolcadikat ,és időben el szerettem volna kezdeni a felkészülést a felvételire. Azért fordulnék felétek , h ti mikor kezdtétek el a felkészülést , és h elég-e szerintetek a gimnáziumi előkészítő ( MAGYAR ) !?

Köszönöm előre is a válaszokat !



2018. márc. 27. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! igen már elkezdheted a nyáron az előző évek feladatlapjait próbáld kitölteni. matekból tipus feladatokat : szöveges feladat biztos lesz,mértékegység átváltás biztos lesz, % számolás is elő szokott sűrűn fordulni, kerület-terület számítás,mértan. gimnáziumi előkészítő végül is nem rossz,de a fogalmazásra nagyon figyelj oda!!!! ha azt írják hogy 10-12 mondatos legyen akkor mindenképp meglegyen a 10 mondat különben lepontoznak!! (Én így jártam :( ) Na szal harcra fel győzni kell! Sok sikert jövőre!
2018. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod !!

Te mennyit keszultel rá , és hány pontos lett a felvételid ??

2018. márc. 27. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, én idén felvételiztem. Ha nem fizetős az előkészítő akkor esetleg menj el, de amúgy nem éri meg. Sokan mondják h jó, de én is jártam és kész lehúzás. Olyanokat csináltok, hogyan kell szótagolni... Engem csak még jobban összekevertek. Sok sikert és ha kérdésed lenne írj nyugodtan! :)
2018. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És akkor hogyan keszuljek fel rá ??

Tehát akkor azt mondod h elég az amit itthon egyedül csinálok , és mondjuk a tanárom kijvitja a fogalmazasaimat stb ??

Meg atnezgetem a tankönyveket ? Ilyenek ??

Különben csak magyarbol lenne fontos , mert a matek az nem nagy dolog ... mindig is imadtam és tehetséges is vagyok benne + van tehtseggondozo matektanarom is .

Na de akkor magyarbol elég csak az otthoni felkészülés ??

2018. márc. 28. 14:28
 5/11 anonim válasza:

Egyaltalan nem lehuzas

En is jartam es legalabb 20pontal jobban irtam meg most mint amikor keztuk a felkeszulest

Matekbol az semmit nem jelent h jarsz tehetseggondozo matektanarhoz

A matek nagyon nehez az itasbelin

2018. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én jártam felvételi előkészítőre(pitagoras-Kosztolányi gimiben)ami sokat segített,ajánlom magyar és matek miatt is(nem vagyon rossz matekból én se,mindig ötös voltam stb,de örülök neki,hogy jártam előkészítőre,mert különben rosszabb lett volna)emellett otthon kitöltöttem az összes előző évekre visszamenő felvételi lapokat,ez is fontos.Nekem így 86 pontos lett a felvételim(48magyar,38matek).Hajrá jövőre!
2018. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most felvételizett, es mar o is tavaly ilyenkor elkezdett rá gyakorolni, szoval kb egy évet keszult ra. Persze nem minden nap, csak amikor volt ra eppen egy kis ideje. Nem jart elokeszitore, otthon gyakorolt. Magyarbol a tanarnoje a fogalmazasat mindig atnezte, mert ugye azt nem lehet a javitasi kulcs alapjan sem kijavitani otthon.

87 pontot irt, magyar 49, matek 38. ( Az elso idokben csak olyan 50-60-at irt, szoval nala nagyon sokat jelentett, hogy ennyit gyakorolt).

2018. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én felvételi előtt egy évvel kezdtem el előkészítőre járni, majd novembertől még pluszban jártam egy másik előkészítőre. Otthon rengeteg feladatsort megcsináltam. 90 pontot írtam (magyar: 50, matek: 40).
2018. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3- as vagyok. Szerintem elég, hogyha átnézed az elmúlt évek feladatát az bőven elég. A sulinkban akik jártak előkészítőre azok 40-50 pontosat írtak, úgy hogy van köztük kitűnő is. Akik nem jártak azok meg 80-90 pontokat is Elértek és nem a kitűnő fajták.

Én amúgy augusztusban kezdtem el,akkor kB. 4-5 feladatot csináltam, majd 4 hónapig semmit. És így is jót írtam.

Szurkolok.

2018. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha 85+ akarsz írni oldd meg az összeset!!!

De tényleg

Én így csináltam és 92 pontot írtam

48 matek 44 magyar

2018. ápr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!