Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményeteket a győri...

Mi a véleményeteket a győri Kazinczy illetve Révai gimnáziumról? Többi kent!

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos a felvetelij eleg jol sikerult,vagyis eselyem van mindketto gimnaziumba bekerulni. Nem tudom,hogy melyik suli lenne jobb nekem. A Kazinzcyrol olyanokat hallottam,hogy naponta 4-5 órákat tanulnak otthon a dikákok,igaz ez? Valamint hogy elég sok stréber jár oda?! A Kazinczyban a sima gimin gondolkodom,míg a Révaiban a nyelvi előkészítőn! Mit gondoltok a révais nyelvi osztályról? Szerintetek megéri az az egy év? Azért is a nyelvi osztályra gondoltam a Révaiban,mert nem vagyok semelyik tantárgyból sem kiemelkedő ahozz hogy pl humán/reál tagozatra menjek. Valamint még a olyanokat hallottam a Révairól,hogy elég sok sznob jár oda,ez igaz? Mennyire vannak klikkesedések a suliban? Előre is köszönök minden választ,nagyon sokat segítetek vele!

2018. febr. 3. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én révais voltam és nagyon szerettem. Nem nyelvi előkészítőbe jártam, úgyhogy arról nem igazán tudok nyilatkozni, de szerintem a matek és a humán nem vészes az emelt óraszámú tárgyak szempontjából. A reálról már úgy tudom, húzósabb.

Klikkesedés nálunk volt, de ne úgy képzeld el, hogy bizonyos emberek csak egymással voltak hajlandók szóbaállni. Mindenkinek megvolt a saját baráti köre, de többnyire másokkal is jól elvoltunk.

A sznobságról csak annyit, hogy biztos a Révaiba is járnak sznobok, meg idióták, stb... De szerintem máshova is. Sok olyan nem révaissal találkoztam az évek alatt, aki egyből negatívan állt hozzám azért, mert révais voltam. Azt hitték, hogy akkor biztos többre tartom magam vagy valami. A legnagyobb probléma itt azokkal az előítéletekkel van, amik a különböző iskolákról keringenek. Nyilván van bennük valamennyi igazság, nem tagadom, de hallottam már olyat, hogy a révaisok mind elkényeztetett, gazdag gyerekek, a kazinczysok meg stréberek. Rám ezek közül egyik sem igaz, úgyhogy szerintem az ilyeneket fenntartással kezeld. ;)

Ha van még bármi kérdésed a révairól, szívesen válaszolok. :)

2018. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én jelenleg a Révaiba járok humán német szakra és imádom. A tanárok nagyon rendesek és naponta 1 - 1,5 óra alatt végzek a tanulással. Szerintem nincsenek klikkesedések és nem is járnak sznoboknak a suliba. Ha valami még érdekel írj.
2018. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem ez az első évem a Révaiban, pont a nyelvi előkészítőn. Szerintem nagyon érdemes ide jönni, sokat segít ez az egy év, főleg szókincsben és beszédkészségben. Én például most májusban megyek nyelvvizsgázni. :)


Sznobok egyébként nincsenek, a közösség nagyon jó, könnyen meg lehet találni a közös hangot felsőbbévesekkel is, valamint az osztályközösségek is igen jók.


Kazinczyról nem tudok sok mindent mondani, bár elég sokan jönnek át onnan ide, leginkább a tanárok és a közösség miatt. Mindenemellett az is jó iskola.


Révaisként azt mondom, hogy a Révaiba gyere, hidd el, nem fogod megbánnni. :)

2018. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
En a kazinczy 8 osztalyosaba jartam, imadtam. Amit szeretsz azt tanulhatod ezerrel, van ra lehetoseg szakkorok stb, ami nem megy azert nem csesztetnek, es a napi 5 ora tanulas azert tulzas. Igen van amikor annyit kell, de naponta atlagosan 2-2,5 ora boven eleg, de akkor mar mindent nagyon tudsz 100%ra. Igen vannak streberek, sznobok es idiotak, de hol nincsenek?! Ertelmisegi kozosseg, rengeteg a lehetoseg iskolan belul is, tanarok nagy resze jofej
2018. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!