Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki átmegy hatosztályos...

Aki átmegy hatosztályos gimibe annak ( . )?

Figyelt kérdés
Ott is kell gimibe járnia? Vagy "nyolcadik" után átmehet egy gimibe? Esetleg sulitól függ?
2010. jún. 11. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, nyolcadikban felvételizhetsz más suliba. Viszont ha ott maradsz gimiben is, oda nem kell felvételizned, ennyi az előnye. A hátránya pedig az, hogy nem lesz felvételi előkészítő ott a suliban, és a felvételi procedúrában sem nagyon fognak segíteni, mert ugye nem az az iskola profilja. Nálunk legalábbis így volt (én még nyolcosztályos gimibe jártam).
2010. jún. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell,de szerintem,ha van a gimiben felvételi előkészítő,és meg lehet írni ott a nyolcadikos felvételit,akkor ott is megteheted.Nem biztos,hogy így van,bár elég furcsa lenne oda járni előkészítőre,ahova amúgy is iskolába járok.A felvételis papírokat akkor nem az iskola intézi,hanem ugyanúgy ti,mint ahogy most is.

Melyik gimibe mész? (:

2010. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hatosztályos és négyosztályos között nem válthatsz egyszerűen, mert teljesen más a tanterv. Ha eldöntötted, hogy hatosztályosba jársz, akkor simán átmehetsz egy másik hatosztályosba, de nem négyosztályosba.
2010. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mért ne mehetne?Hatosztályos-általános iskolánál is más a tanterv....
2010. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok (aki nyolcosztályosba járt). Az nem igaz, hogy teljesen más a tanterv... Tőlünk is egy csomóan mentek nyolcadikban más középiskolába, és jöttek is hozzánk sima ált. suliból is.
2010. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én maradok:) Csak kíváncsiság
2010. jún. 11. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!