Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert sokkal tobb az allatorvo...

Miert sokkal tobb az allatorvosi felveteli ponthatar, mint az emberi?

Figyelt kérdés

Nem par ponttal, hanem tobb tizzel tobb, pl van olyan videki varosi egyetem, ahol 350-360 az emberi orvos ponthatara, az allati pedig 431tol indul es kesz vege, nincs b lehetoseg.

Nem forditva kene hogy legyen? En azt hittem, az emberi orvoslas sokkal nagyobb felelosseg, igy annak szigorubbak a kovetelmenyei, mint az allatinak, hiszen egy ember eletert felelni sokkal nehezebb es nagyonn stressz, tudast igenyel, mint egy tehenert pl.



2018. márc. 30. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár a jelentkezők pontjaitól és a felvehető emberek számától függ. Én most így nem tudom, hogy állatorvosin kevesebb-e a férőhely, mint általános orvosin, de talán igen. De ha nem is ez magyarázza, akkor sem az, hogy hol a nagyobb a felelősség meg a nagyobb követelmény. A ponthatárt az határozza meg, hogy az oda jelentkezők milyen teljesítményt nyújtottak az érettségin.
2018. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyik évben kiszámoltam az arányokat: már nem emlékszem a konkrét adatokra, de a lényeg az, hogy az állatorvosira több, mint kétszer nagyobb a túljelentkezés:)
2018. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Mert a régi vicc szerint amikor az állatorvos elmegy az "ember" orvoshoz és megkérdi tőle, a doki, hogy mi a panasza? Erre az állatorvos azt mondja: Jaaa hát így könnyű :-)


Ezért :-)

2018. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Túljelentkezés meg nincs akkora szükség rájuk.

Míg ha megnézed kb 10 millió ember évi olyan 40-50 millió alkalommal megy el orvoshoz, addig mondjuk ugyan ennyi állatra 10-20 millió eset jut aminek nagy többsége az oltás.


Amúgy pedig a jelentkezők szabják meg.

Ha nem jelentkezne állatorvosnak senki 2 évig utána már lehet 280-al is felvennének állatorvosira.

2018. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy egyetemen tudsz állatorvosnak tanulni, mégpedig az Állatorvostudományi Egyetemen, ezzel szemben általános orvosi 4 város 4 egyetemén van. Mivel csak egy egyetemen van, így mindenki, aki állatorvos szeretne lenni, csak oda tud jelentkezni, több a jelentkező, így nyilván többen vannak, akik magasabb pontot érnek el.
2018. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egész Magyarországon 1 egyetemen lehet állatorvosnak tanulni és 110 fővel indul egy éfolyam.
2018. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az általános orvosi szak 4 helyen van az országban, az állatorvosi egyetlen egyen. Az általános orvosin majdnem 10x annyi a meghirdetett helyek száma, mint az állatorvosin. A felvételi ponthatár nem a munka felelősségétől és nehézségétől függ, hanem a jelentkezők pontszámától.


Valaki mondja már meg, hol van az a vidéki orvosi, ahol 350-360 a ponthatár. Ebben az évben a központilag meghúzott is 380, és ez már csak nőni fog. Nem is tudom, mikor volt utoljára 400 alatt.

2018. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"nincs akkora szükség rájuk" - ez nem releváns, mert mindkét szakon jóval magasabb a jelentkezők eredménye alapján meghúzott végső ponthatár, mint az előzetes központi (annyiban igazad van, hogy az állatorvosin 20 ponttal magasabb az előzetes ponthatár, mint az ÁOK-kon - 400/380)
2018. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek az elmúlt 5 év ponthatárai orvosin. 2013-ban azért voltak ennyire alacsonyak, mert abban az évben jött be a kötelező két emelt.

Hol látsz te itt 350-360 pontot? Kíváncsi lennék amúgy, honnan informálódtál :D Alapból az államilag előre meghúzott ponthatár már évek óta 380, de még olyat se láttam volna, hogy valaki akár fizetősre is bekerült volna 400 alatt.


Egyébként meg ahogy már írták, ezért ennyi az annyi, mert míg orvosi van 4 helyen az országban, és minden évben felvesznek össz-vissz 1000 hallgatót ! (kb. 200-at minden vidéki egyetemen, és 400-at a SOTE-n), addig állatorvosi egy helyen van országban, és minden évben felvesznek tizedannyi hallgatót, ahogy már írták, 110-et. Ja, és még így is magasabb SOTE-n általános orvosin (ez a becses neve) a ponthatár általában, mint állatorvosin..


(amúgy nincs semmi bajom az állatorvosival, és tudom, hogy nekik is rengeteget kell tanulniuk, de az zavar, hogy tényként (!) írsz le tök hülyeségeket a két egyetem összehasonlításával kapcsolatban)

2018. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!