Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év kihagyás egyetem...

Egy év kihagyás egyetem előtt? Vélemény, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Egy év is sokat számít, amikor vissza kell rázódni a tanulásba, főleg úgy, hogy az egyetemi rendszerre egyébként sem olyan könnyű átváltani a középiskolából (pl. a legtöbb szakon nincsenek folyamatos számonkérések, az ember könnyen belustul, és a félév végén koppan, hogy mennyire összegyűlt a tanulnivaló).

Szerintem csak akkor van értelme, ha az ember igazán hasznosan akarja és tudja eltölteni azt az egy évet. Pl. ha nem vesznek fel arra a szakra, amire járni szeretnél, akkor az érettségi javításával, munkával, nyelvtanulással, fejlődéssel el lehet tölteni azt az egy évet és újra lehet felvételizni. Ha kapsz egy jó lehetőséget, pl. munka terén, külföldi tapasztalat terén stb., azt sem biztos, hogy érdemes kihagyni.

2018. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Kihagytam egy évet egyetem előtt, igaz közben ismételtem két érettségit, meg nyelvvizsgáztam, de az túlzás hogy folyamatosan tanultam. Ennek ellenére probléma nálkül megcsináltam az egyetemet.
2018. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kihagytam egy évet, mert meggondoltam magam és rájöttem, hogy mégsem azt szeretném tanulni, amit nagy kétségbeesésemben "valamit muszáj választani" alapon bejelöltem a jelentkezéskor. Kitaláltam, hogy mit szeretnék tanulni és mivel mások voltak a követelmények, ezért kellett még csinálnom új érettségit, szóval tanultam. Valamint emellett még nyelveket is tanultam, csináltam új nyelvvizsgát és mivel több szabadidőm is volt, ezért ezt is kihasználtam (pl. sokat olvastam, filmeztem, a hobbimmal foglalkoztam és kipróbáltam egy csomó új dolgot pl. fotózást, megtanultam főzni, kötni és utaztam is), mert gimiben a tanuláson kívül konkrétan semmit nem csináltam, max. nyári szünetben. Közben jelentkeztem egy másik szakra, felvettek és elkezdtem, még most is egyetemista vagyok, szeretem, szívesen csinálom és igazából semmi komolyabb problémát nem éreztem...Nyilván picit nehezebb volt visszarázódni, de inkább olyan szempontból, hogy megszoktam, hogy sok szabadidőm van, azt csinálok, amit akarok és nem kell időpontokhoz, határidőkhöz alkalmazkodnom, de nálam ez már gimiben egy nyári szünet után is így volt és ezt sem éreztem durvábbnak, pedig jóval több kimaradás volt. Ugyanakkor a tanulással kapcsolatban semmi gondom nem volt, sőt. Könnyen rá tudtam venni magamat, elvégre én akartam itt tanulni és szerettem, tetszet, tehát volt motivációm. Valamint én kifejezetten vártam már, hogy elkezdhessem az egyetemet és tanulhassak, mert nekem az az egy év kihagyás ilyen szempontból kínszenvedés volt...jól éreztem magam, jó esett egy kis pihenés, szórakozás, ugyanakkor hiányzott az iskola, maga a közeg, a tanulás (mert bármilyen fura is lehet, de én mindig szerettem tanulni), a számonérések és picit olyan "elveszettnek" éreztem magam és úgy éreztem, hogy én most nem vagyok a helyemen, ha érted mire gondolok. Szóval nálam ez volt a dolog negatív része.


Szerintem ennek akkor van értelme, ha nagyon bizonytalan vagy és nem tudod, hogy mit szeretnél, mert ebben az esetben van időd még átgonolni mindent, többet tudsz magaddal foglalkozni, kipróbálhatod magad különböző területeken. Ugye én is később jöttem rá, hogy mégis mi az, ami engem érdekel, nekem való stb., én nem bánom azt, hogy így döntöttem...mert akkor is azt gondoltam és most is azt gondolom, hogy felesleges lett volna elkezdenem és időt, pénzt, energiát ölni egy olyan szakba, amiről tudtam, hogy nem akarom. Viszont utólag azt mondom, hogy már sokkal előbb el kellett volna kezdenem ezen gondolkozni és meghozni ezt a döntést (mert sokáig rágódtam rajta) és bár így sikerült azért hasznosan eltölteni azt az egy évet, de ha erre előre és tudatosabban készülök, akkor sokkal, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Például csomó külföldi lehetőség is van, aminek a nagy részét én elszalasztottam, mert sokat vacilláltam azon, hogy mit és hogyan csináljak...nyilván az érettségik, nyelvvizsga is beleszóltak, de azért meg lehetett volna oldani, ha előre tervezek. Szóval én ezt bánom egy kicsit, mert mai fejjel már sokkal tudatosabb lennék.

Nyilván, ha konkrét terveid vannak pl. munka vagy nem tudom, az egyik válaszoló már sorolt fel néhány dolgot, akkor is lehet ez egy jó döntés, ezt is értelemszerűen neked kell mérlegelned, hogy melyik a fontosabb. Valamint, ha úgy alakul, hogy nem vesznek fel, akkor ugye nincsen kérdés, akkor egy év kimarad és ilyenkor nem szabad kétségbe esni, hanem meg kell próbálni a legjobbat kihozni a helyzetből.


Ugyanakkor én azt mondom, hogy ha tudod vagy majdnem biztos vagy benne, hogy azt a szakot, egyetemet szeretnéd, amit megjelöltél és felvettek, csak egy picit bizonytalan vagy, vagy hajt a fiatalkori szabadságvágy, kíváncsiság, kaland stb., akkor mindenképpen érdemes elkezdeni az egyetemet. Az nem egy nagy tragédia, ha egy évvel később végzel, mert kihagytál egy évet, tehát nem erről van szó, de ha érdekel és úgy érzed, hogy tetszene a szak, akkor igazából teljesen felesleges húzni, halasztani...Beíratkozol, elkezded és akkor már legalább lesz róla valami fogalmad, hogy milyen, már lesz egy benyomásod róla, hogy tetszik/nem tetszik és esetleg azt is meg tudod mondani, hogy mi tetszik benne és mi nem, ami egy nagyon jó dolog a későbbiekre nézve és, ha esetleg nem nyeri el a tetszésed, akkor még mindig lesz lehetőséged otthagyni és váltani.

2018. ápr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá okod (pl. nem tudod, mit akarsz vagy nem vettek fel, ahová menni akartál), akkor lehet hasznosan tölteni az időt, más esetben csak időpocsékolásnak tartom.
2018. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!