Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok most vagyok 8.as és nem valami sokat tanultam a suliba mégis mindig kitűnő voltam. Most ahova jelentkeztem az egy nagyon erős iskola és sokan mondták hogy ha igy fogom folytatni a tanulást akkor ott megfognak buktatni. Egyszerűen nem tudok nekiállni tanulni. Nektek milyen módszerek válltak be , hogy hatékonyan tudtatok /tudtok tanulni ?

Előre is köszönöm a válaszokat !😊



2018. ápr. 3. 11:31
 1/2 anonim válasza:

Nekem az időbeosztás nagyon sokat segített. Emellett gyűjtöttem magamnak olyan motivációkat, amik tanulásra ösztönöztek. Nyolcadikosként főleg az, hogy ne csalódjanak bennem a szüleim, később, hogy erre mennyi szükségem lesz majd az érettségihez, ilyenek.

Sok videót is néztem tanulási praktikákról. Talán a legjobb az volt, mikor külön színnel emeltem ki a füzetemben az évszámokat, a neveket, a fogalmakat, a földrajzi helyeket stb. Ezek a színek mindig ugyan azokat jelölték. Igaz papagájként nézett ki a füzetem, de mivel én vizuális típus vagyok, ezért rengeteget segített.

Fontos, hogy elég oxigénhez juss, ezért tanulás előtt megéri szellőztetni.

Víz legyen nálad, így nem száradsz ki.

2018. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi 😀

Jöhetnek még válaszok😊

2018. ápr. 20. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!