Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen belekezdenétek a...

21 évesen belekezdenétek a tanári szakba, ha ez az álmotok? (N)

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom hamarabb elkezdeni. Más opcióm ami szeretnék lenni nincs, tényleg ezt szeretném csinálni.

Visszont aggódom hogy túl későn kerülök ki és leszek pályakezdő.

Illetve aggódom a család alapítás miatt is. Szeretnék majd gyerekeket.

Mi a véleményetek?



2018. ápr. 7. 23:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Az egyetem 6 éves.
2018. ápr. 7. 23:49
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha csak a kor lenne a problémám.
2018. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha ez az álmod, sosem késő elkezdeni. Mit tanítanál? Vannak olyan tárgyak, amikből most még rengeteg tanár van, de 5-6 éven belül egy részük nyugdíjba megy, és nem lesz elég az utánpótlás. Egyébként már a képzés évei alatt is elmehetsz tanítani, jelenleg én is így vagyok ezzel :) Nekem volt egy-két szaktársam, akik gyereket vállaltak még az egyetem alatt, nem megoldhatatlan a dolog.
2018. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki mondjuk évvesztes, mellé még elment egy nyelvi előkészítős osztályba, simán van 20 éves, mire érettségizik. Nem vagy még lemaradva semmiről, itt néhány évről van szó, ami az egész életet tekintve nem jelentős. Persze a tanári képzés nem rövid, de utána hány évig tudsz benne dolgozni mégis?

A családalapítás kérdésétől se tarts szerintem, annak mindig meglesz a lehetősége. Az ember pótolható a munkában, de otthon nem az. Biztosan meg tudod teremteni a lehetőséget rá, hogy nagy hátrányok nélkül gyermekeket vállalj.

2018. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Biológia-kémia szakos tanárnak szeretnék menni!

Idén jelentkeztem biosz emeltre, mert csak egy kémia emeltem volt és kell a pontokhoz.

Ott nagyon kedvesen fogadtak és azt mondták az iskolában várunk vissza 6 év múlva.

Mert nagy hiány van a kémia tanárokból.

Viszont nem tudom mennyire alapozhatok egyetlen egy iskola egyetlen igazgatója.

2-3 gyereket szeretnék nagyon-nagyon. De félek ennek viszont a munkáltatóim nem fognak annyira örülni.

2018. ápr. 8. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért probléma az, ha 21 évesen kezded?

De komolyan.. nézzél már meg az utcán egy 18 és egy 21 éves fiatalt. Látsz valami különbséget?

Nem.. na ugye?

Főleg, hogy egy olyan közegbe fogsz menni, ahol alap az, hogy jobban elfogadjuk a másikat, stb.


Tanárként soha nem kerülhetsz ki túl későn.

Mivel nem versenyszféra, teljesen mások a keretei a dolognak.


Szeretnél gyermeket. Igen, és mi akadályoz meg benne?

Ha jön a baba, akkor elmész szülni.

Ha úgy érzed, hogy visszamennél dolgozni vagy lejár a GYES is, akkor meg visszamész.


Egy iskolai intézményben eléggé lazák ilyen téren a dolgok.

2018. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

6 éves egy tanári egyetem?

Nem sok ez egy kicsit?

2018. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg közszféra, itt nem úgy mennek a dolgok, mint egy multinál. Gyes után mehetsz vissza, addig határozott időre felvesznek valakit a helyedre. Viszont a 40 évbe nem számít bele a gyes időszaka - bár mire eljutunk odáig, úgyis változni fog még a nyugdíjrendszer.
2018. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, hiszen öt év egyetemen egy év gyakorlat, ha szeretne valaki középiskolába tanítani.
2018. ápr. 8. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!