Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek mérlegképes könyvelő...

Lehetek mérlegképes könyvelő diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Megvan az érettségim, és a helyi iskolában van nappalin és estin 2 éves mérlegképes könyvelő képzés. De van olyan képzés ugyanebben az iskolában hogy pénzügy és számvitel.

Tehát az érdekelne, hogy ha ezt elvégzem, dolgozhatok-e a könyvelő szakmában.



2018. ápr. 8. 00:17
 1/4 anonim válasza:
88%

Lehetsz mérlegképes könyvelő diploma nélkül!

Először a Pénzügy számvitelt kell elvégezned, azután kezdheted el a mérlegképest ráépülő szakmaként, ez feltétel. Én legalábbis így tudom.

Én komplex közgazdasági érettségit szereztem, jelenleg Pénzügy számvitelt tanulok OKJ-n(2év), aztán egy éves képzés keretében szerezhetem meg a mérlegképest.

2018. ápr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Illetve azt még hozzátenném, hogy a pénzügy számvitel szakmával is lehet könyvelni, ha egy könyvelőiroda alkalmazásában állsz, viszont ahhoz, hogy egymagad végezhesd a munkádat, a saját irodádvan, ahhoz szükséges a mérlegképes.
2018. ápr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Nem nyom sokat a latban a diploma... De ha vigyázol a vonalaidra, akkor a mérlegen se. ;) Ennél fogva mérlegképes leszel. :D
2018. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először megcsinálod a pü-számviteli

okj-t utána meg a mérlegképest

2018. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!