Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van, ha nem teljesítem a...

Mi van, ha nem teljesítem a feltételeket?

Figyelt kérdés

Állami ösztöndíjas képzésen:6 félév + 1 félév szakmai gyakorlatos az egyetem. Ugye az a feltétele, hogy az állam finanszírozza a tanulmányaimat, ha az oklevél megszerzésétől számított 20 éven belül a tanulmányok idejével megegyező időt Magyarországon dolgozok.

De mi van akkor, ha én kiköltözök a diploma után külföldre? AKkor vissza kell fizetnem az egészet, jól értelmezem? Illetve ha soha nem dolgoznék ebben a munkakörben, akkor ez a 20 éves dolog nem érvényes?


Jelenleg gazdasági szakon tanulok, önköltségesen, de második diplomának szeretnék egy mérnökit/programozóit is csinálni (még nem döntöttem el 100%-ban, melyik legyen). Ha programozónak mennék, akkor viszont szívesen csinálnám ezt valahol külföldön.

Ez egy elméleti kérdés csak.

El tudná nekem magyarázni valaki, hogy biztos jól értem-e?

Előre is köszönöm! :)



2018. ápr. 9. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiköltözhetsz diploma után, annyi hogy ha 3,5 évet itthon államin tanulsz akkor utána ugyanennyi ideig Magyarországon kell dolgoznod. Van rá 20 éved, akár 15 év múlva is hazajöhetsz ledolgozni. Nem kell a végzettségednek megfelelő munkakörben dolgoznod, csak itteni munkaviszonyod legyen.
2018. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Még annyi, hogy feltétlenül itt is kell lennem hozzá, vagy lehet olyan, hogy egy hazai céghez vagyok bejelentve, de távmunkában, külföldről dolgozok? pl az informatika világában sokan így csinálják, meg megrendelésekre stb.

2018. ápr. 9. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is lehet a lényeg hogy papíron itt dolgozz és itt adózzanak utánad.
2018. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 9. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!