Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire számítsak szakács OKJ...

Mire számítsak szakács OKJ képzésen?

Figyelt kérdés
Felnőttoktatás, tehát szakközépiskolai kereteken belül végezném. A nappali rendes középiskolai órarend szerint működik? Estin milyen rendszeresen kell bejárni? Nagyon fontos lenne pár nap szabadon, mert dolgozom mellette diákmunkán. Budapesten hol éri meg tanulni? Nagyon szívesen hallgatnék pár személyesen tapasztalatot, a neten nagyon kevés infót találtam sajnos.

2018. ápr. 9. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Húgom tavaly végzett, nappalin volt, az estiről nem tudok nyilatkozni. Egyik héten suliba jártak (ugyanúgy, mint a középiskolában), másik héten meg gyakorlaton voltak valamilyen konyhán, étteremben. A hetek így váltották egymást. Esélytelen lett volna diákmunkázni mellette, maximum hétvégén. Nagyon minimális, szinte jelképes összeget kapott a szakmai gyakorlatáért.
2018. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ettől féltem. Mivel albérletben szeretnék lakni, a hétvégi munka nem lenne elég. Marad az esti. Remélem ott is kapok diákot, ami jó a bkk járatokra, meg távolsági buszra/vonatra 50% kedvezményt biztosít. Nem válnék meg a diák státuszomtól.
2018. ápr. 9. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Esti képzésen is jár diákigazolvány, amivel sok kedvezményt igénybe vehetsz (pl. a bérletet), ugyanakkor fontos, hogy nem jogosít mindenre, amire a nappalis diák igen! Például egyáltalán nem vállalhatsz esti tagozatosként diákmunkát! Így ha mindenképp dolgoznod kell, úgy készülj, hogy inkább részmunkaidős állásokat keress, diákként nem alkalmazhatnak.
2018. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerencsére már dolgozom egy ideje, más is van úgy, aki heti 2 adott napon sosem dolgozik, szerintem meg tudom beszélni, hogy ne kelljen nekem se, ha suli van, inkább így, mint rendszeresen bejárni. A kedvezmények fontosabbak.
2018. ápr. 11. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!