Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zeneiskola VS magántanár:...

Yngve kérdése:

Zeneiskola VS magántanár: Melyik éri meg?

Figyelt kérdés

Jó néhány éve szerzek már (komoly)zenét, és eljutottam egy olyan szintre, ahonnan úgy érzem, hogy érdemes komolyabban foglalkoznom vele. Először zeneiskolába szerettem volna beiratkozni, de most felmerült a magántanár lehetősége. Melyik érné meg leginkább? Lehetséges egyáltalán egy ilyen tanárt fogadni? (zeneelmélet, összhangzattan stb.)


Úgy érzem az iskola túl sok időt venne el az életemből (és persze pénzt is), míg egy tanárral talán gyorsabban haladnék, és talán olcsóbban jönnék ki a végén. Az idő kulcsfontosságú, mert először alapképzettséget kell szereznem, hogy szakiskolába mehessek.



2018. ápr. 10. 00:46
 1/3 Mojjo ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha kifejezetten zeneelméletre akarsz ráállni, összhangzattan, formatan, ilyesmi érdekel, lehet, egy jó magántanárral célirányosabban és így gyorsabban tudsz haladni. Nem is tudom, hogy egyetemeken kívül milyen zeneiskola foglalkozik ilyesmivel komolyabban...
2018. ápr. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A zeneiskola fényévekkel olcsóbb, pláne amíg 21 alatt vagy. De még akkor is. Én mindig kiszamolom, hogy az egy félévre jutó tandíjbol általában egy hónapnyi magántanar jönne ki.

Sose jártam magán tanarhoz, így azokról nem tudok véleményt mondani, de ha az elméleti része is érdekel, lehet jobban jársz egy magánnal, hiszen neki elmondhatod mit szeretnél, míg a zenesuliban kb azt veszitek, ami az órai anyag és csók.

2018. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Magantanar deagabb, de celravezetobb. Csak veled foglalkozik es eldontheted, h kihez menj. Zenesuliban normalisan ilyet nem is oktatnak amugy, meg odaraknak egy tanart oszt kesz.
2019. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!