Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek mérlegképes...

Hogyan lehetek mérlegképes könyvelő? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 diplomával rendelkezem, ez természettudományi területre szól. Szegeden lakom.
2018. ápr. 11. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell szerezned a vállalkozói mérlegképes könyvelői OKJ-t. Ennek két módja van:

1.) Elvégzed a fenti OKJ-t, ami egy éves. Annyi a gond, hogy ez egy ún. emeltszintű szakképesítés-ráépülés, ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy csak megfelelő képesítés birtokában jelentkezhetsz a képzésre. Ezek lehetnek:

a) Szakmai képesítés (pénzügyi-számviteli ügyintéző, vállalkozási- és bérügyintéző, pénzügyi termékértékesítő, államháztartási ügyintéző) - ezek közül többet is lehet tanulni Szegeden a Vasváriban vagy Kőrösyben, akár esti képzésen. Ha még nem használtad el a 2 ingyenes OKJ-dat, akkor fizetni se kell érte.

b) Szakirányú felsőfokú iskolai végzettség (lényegében valamennyi gazdaságtudományi alapképzési szak) - Szegeden ebből is van 3 (Pénzügy-számvitel, Kereskedelem-marketing, Gazdálkodás-menedzsment- ez utóbbi távoktatásban is)

c) Felsőfokú iskolai végzettség és két év pénzügyi, számviteli területen szerzett (igazolt) gyakorlat

d) Pénzügy és számvitel FOSZK - szintén van Szegeden


2.) Ha elvégzed a pénzügy és számvitel alapszakot (ami, mint említettem szintén van az SZTE-n), akkor lényegében a fenti OKJ-s tanfolyamot sem kell elvégezned, csak egy pár tízezer forintos regisztrációs díjat kell befizetned, és megkapod bármilyen egyéb tanfolyam vagy vizsga nélkül a mérlegképes könyvelőit.

2018. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jól gondold meg a mérlegképest! Én pénzügy szakot végeztem, régi rendszerben, sajnos akkor nem adták meg a mérlegképest. Nem szenvedtem sosem a számvitellel, de a mérlegképesen alaposan megszenvedtem a tantárggyal. Eleve nekem nem tűnt bonyolultnak, de itt azzá teszik.
2018. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!