Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti abbahagynátok vagy befejezn...

Ti abbahagynátok vagy befejeznétek egy olyan képzést (Kozmetikus) amire rájösztök mégsem akarjátok azt dolgozni, ha már beletoltatok egy csomó pénzt?

Figyelt kérdés
Kozmetikusnak tanulok, 600ezer forint a képzés, havi részletben fizetek kb 27650 forintot. 8 hónapja járok, kb 221000 forintom áll benne. Szombatonként járok, a képzés pocsék van h egy hónapba egy vagy max két oktatás van, és van h egy egész hónap kimarad. Idáig kb a szemöldök festésig jutottunk el. Elment tőle a kedvem, és ha eltudott menni akkor lehet mégsem ez az én utam. Még nem tudom mi az igazi "hivatásom". Elszeretném végezni az ápolót, de azt nagyon. Szeptemberben indulna estin, de két suli egyszerre megterhelő, az ápoló államilag támogatott második okj-som lenne. Jó lehet jobb több lábon állni, több szakmával. Viszont a Kozmetikusra Pestre utazom hétvégente, az ápolót viszont itt helyben Miskolcon tanulnám. Mit tennétek?
2018. ápr. 14. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, nincs kedved a kozmetikus szakmához, ne ölj bele több pénzt! Buktál 200 ezret, viszont megspórolod a hátralévő 400-at. Az ápoló képzést nagyon meggondolnám a helyedben, csak akkor ajánlom, ha nagyon elhivatott vagy ebbe az irányba. Nem könnyű munka alacsony fizetéssel.
2018. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell mérlegelned melyik éri meg, az meg jó, hogy több lábon szeretnél állni, én is így vagyok vele. Jelenleg párhuzamosan folytatok tanulmányokat, mint számítógép szerelő és tehergépkocsi-vezető, nyilván az is számít, ha tanuló még az ember, és nem dolgozik, mert úgy nem megterhelő. De már van ezeken kívül egy alap szakmám, csak hát beláttam, hogy mégse az én utam, így tovább álltam. Viszont, velem is volt olyan, hogy részt vettem egy pocsék képzésen, ennek végül az lett a vége, hogy máshol teszem le inkább, mert ahol voltam kb ló***ar volt a színvonal meg az egész, de szerencsére, máshol vagyok és ott jobb a képzés, meg hát beláttam, hogy megéri letenni az adott képzést, csak nem ott ahol azelőtt voltam, szóval ez is egy opció, hogy befejezd máshol, csak mivel fizetős, így ment a pénz a levesbe, én ingyenes iskolarendszerű képzést hagytam ott és fizetős tanfolyamon fejezem be a tanulmányaimat. Meg, ha a két képzés nem is ütné egymást, akkor meg nem hiszem, hogy gond lenne, de persze ez is függ attól, hogy bírod a tanulást két féle dologra egyszerre stb.
2018. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nocsak, nocsak nem a Corvin közbe jársz véletlenül?😏
2018. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oktáv..
2018. ápr. 26. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!