Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is hülyeség lenne?

Szerintetek is hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Ott hagyni a sulit az álmom megvalósítása miatt?

Ha nem sikerül megvalósítani, akkor pedig random munkát vállalni külföldön, közben levelezőn leérettségizni, szakmát tanulni és fősulit végezni, majd végleg külföldre költözni?

Anyum szerint hülye vagyok és mielőtt elmegyek legalább egy érettségit és egy szakmát el kéne végeznem B terv gyanánt.



#álmok és valóság
2018. ápr. 14. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Édesanyádnak igaza van.


Milyen random munkát akarsz vállalni külföldön 8 általánossal? Kiállsz a sarokra? Más nem lesz.

2018. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne. Aki még az érettségit sem teszi le, az vérciki (nyilván nem arra gondolok, aki pl.szellemi fogyatékos). Milyen álom az, ami annyit sem várhat, hogy 18-19 éves korodban kezdj hozzá a megvalósításához? Arról nem is beszélve, hogy külföldön sem úgy megy ám, hogy 8 általánossal majd full jól fizető munkát fogsz kapni, pláne bevándorlóként. Még mosogatói posztra is lennének nálad bőven képzettebb jelentkezők. Ja és abból a bérből sem lehet jól megélni.
2018. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen, baromi nagy hülyeség lenne és normális munkát sem kapnál. A minimum angol közép, vagy felső, az adott ország nyelvéből közép, vagy felső, érettségi, plusz szakma, ha ez nincs neki se indulj.
2018. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

I know English ..

Kiskorom óta tanulok, így az már megy érthetően. Középsuli 10.-ben vagyok, most leszek 17. Nem szeretnék még két évet várni, mert ahova mennék oda teljesen felesleges a magyar érettségi. Ezért arra gondoltam, hogy megpróbálom megvalósítani és ha nem sikerül, akkor még mindig le tudok érettségizni levelezőn, érettségi után meg szakmát tanulni és/vagy fősulira menni, ami államilag támogatott, az B terv. De amíg van esélyem, hogy sikerülhet megvalósítani, ahova semmi ilyesmi nem szükséges, addig nem szeretném pazarolni az időmet érettségire készülődéssel, mert ha sikerül, akkor teljesen feleslegesen csináltam volna meg. Értitek?

A random munkát meg már csekkoltam, találtam olyan helyeket, ahova konkrétan magyarokat várnak, eleve egy már kialakult magyar közösséghez, pl mosogatni, takarítani, csomagolni stb, ahova nyelvtudás sem kell, persze nekem az meg van, szóval máshova is elmehetek, ahova szakma nem szükséges. Sok helyen olvastam, hogy még az illegális magyarok is sokkal jobban elélnek Amerikába, mint itthon.

Tudom, így visszaolvasva tényleg hülyén hangzik, de ez azt hiszem egyszeri esély.

2018. ápr. 14. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Én általában úgy találom, hogy a fiatalkorúakat túlzottan korlátozza a jog, de ezentúl ilyenkor majd mindig rád gondolok.
2018. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Áruld már el, milyen munka ez, ahova még egy középiskolai végzettség sem kell?

A hostess, színész és a modell rendszerint a prostituált szebb megnevezése ebben az esetben. Vagy ha nem, akkor feketén fogsz dolgozni majd valahol és úgy verhetnek át, ahogy csak akarnak. Ez egyébként nem ritka, minden munkahelyet érdemes alaposan megnézni, szerződés nélkül meg SEMMIT ne vállalj el.

Takarításból meg te nem fogsz normálisan megélni. Vagy talán egy bevándorlónegyed közepén álló lyukbeli életre vágysz lakótársakkal, miközben hónapról hónapra számolgatod a bért? Ezt itthon is megteheted ám. Érettségi minden normális munkához alap, pláne egy külföldinek. Vagy ha nem lenne, akkor gondolod, hogy nem tudnának alkalmazni helyi tanulatlan embereket?

Esti, pláne tagozat meg nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű mint a nappali. Az oktatás minősége is lehet rosszabb.

Ja és kiskorúként te amúgy sem dönthetsz úgy, hogy fogod magad és kiköltözöl.

2018. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*levelező tagozat
2018. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írod mi az a konkrét "álom" ami miatt mennél...így hogy mondjunk véleményt, hogy hülyeség-e?


Így nagy általánosságban szerintem a mai világban már nagyon ciki a végzettsége:"8 általános" dolog.

2018. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!