Iskolaváltás? Megéri?

Figyelt kérdés
Nos,9-es vagyok. Jövőre 10. Informatikai szkközépiskolát választottam,nagyon erős,vért izzadtunk azért hogy ne bukjunk. Váltani szeretnék,mindneképp gyengébb,de színvonaals iskolába mennék át. Gimi kizárva,szakiskola is. Marad a szakközép. Ha én így,9es informatikusként,10-be ha átmegyek máshova,csak informatikráa mehetek,hogy ne járjam újra az évet?
2010. jún. 12. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sztem mindenféleképpen ismételned kell. csak te tudhatod h megéri-e. de ha nem szereted a mostani iskoládat, akkor sztem menj át egy másikba.
2010. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, megkérdezhetem, hogy hol, melyik suliba jársz? Lányom most 9.-es gimiben, és egy informatikai tagozatú suliba szeretne átmenni 10. évre. Ő erős gimibe jár, de nem igazán szereti az ottani légkört, nem érzi jól magát. Azt nem szeretném, ha neki is vért kellene izzadnia.

Még egy kérdés: mi a menete az iskolaváltásnak? A gimiben azt mondták, hogy kikérőt kell kérni, írásban. A informatikaiból meg úgy tájékoztattak, hogy bizonyítványosztás után telefonon kérjünk az igazgatónőtől időpontot, és személyesen fog tájékoztatni minket az átiratkozásról. De így keresztbe tájékoztat a két suli.

Azt nem értem, hogy miért nem jó a gimi? Vannak ott is gyengébb, mégis jó iskolák. Aztán érettségi után még lehet választani bármit. Nálunk nagy szerepe van a megközelíthetőségnek, mivel a főváros közelében lakunk, az utazást is figyelembe kell vennünk.

2010. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Bolyai János Fővárpsi Műszaki Szakközépiskola és Kollégium( XIII.ker)


ha a lányod nem arra szeret 5-öst kapni,hogy ül az órán,akkor feltétlen idehozasd át.


Nekem kicsit erős,mert lusta vagyok,és 16 évesen nem a tanulás a fő életcélom :( Ismételni pedig a 9.-et nem szeretném :(

2010. jún. 12. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Kösz a választ. Felmerült a Bolyai, de a Katonát választotta inkább a Váci úton. Erről a suliról sem tudunk semmit, csak azt, hogy van info tagozat, közlekedési meg gépészeti. Most az Óbudaiba jár, de tényleg nem érzi jól magát. Azért is kérdeztelek, hogy ne cseberből-vederbe menjen. Remélem sikerül megfelelő sulit találnod. Nekünk ajánlották a Szemere gimit, nem túl erős, de jó, és a Szemere utcában van. Megnézhetnéd, bár nem akarsz gimit. Viszont érettségi után OKJ-n bárminek tanulhatsz még, 1-2 év és jó szakma. Gondold át.
2010. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Katonát soha!!! Nagyon nagy gyüjtösuli... Elég sok pletyka van róla... Ahogy a Verebélyről is. Ha 13..ker és szakközépiskola,csak a Bolyai,nagyon jó képzést kap mindenki.

Katonába,és a Verebélybe is uralkodnak a feketék(ha érted mire gondolok)

2010. jún. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!