Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes biológusnak, genetikus...

Érdemes biológusnak, genetikusnak elmenni? És ha igen, akkor mire van szükségem hozzá?

Figyelt kérdés
Érdekel a biológia, 16 éves vagyok és ezen a pályán szeretnék később elhelyezkedni. Mikre van szükségem ehhez és mennyire érdemes ezt választani?
2010. jún. 12. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A biológia mellett nem árt kémiát is tanulnod, mert a biokémia fontos (és nem könnyű) része lesz később a tanulmányaidnak, azt meg ugye meg is kell alapozni. Amúgy elmehetsz vele valahova ttk-ra (elte, vagy bármelyik vidéki, bár ugye meg kell nézni a minősgé miatt, még Szegedet ajánlanám, a többiről nem tudok...) biológusnak (csak azt nem szabad ugye elfelejteni, hogy az alacsony ponthatár nem könnyű szakot jelent).

Sajnos arra nem tudok válaszolni, hogy mennyire érdemes ezt választani, mert bár jómagam is sokat agyaltam, hogy hova jelentkezzek, végül az orvosi mellett döntöttem :) De majd talán jön valaki, aki tud erről is mondani valamit.

2010. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm. :)
2010. jún. 12. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem javasolnám, hogy biológusnak menj. Sok jóbarátom végzett ezen a szakon, és eszméletlen nehezen tudnak elhelyezkedni, még külföldön is. Sokkal kiszolgáltatottabbak, mint egy orvos (hiszen csak kutatómunkához van jogosítványuk, ahhoz pedig pénz és téma kell, amit a laborvezető ad). Ha a saját gyerekemről lenne szó, én az orvosit javasolnám neki hasonló helyzetben. Az élet kiszámíthatatlan, sok váratlan probléma közbejöhet, és egy orvosdiploma több biztonságot ad. Ugyanúgy kutathatsz vele, ha szeretnél, de mégis ad egy alternatívát, ha nem úgy sikerülnek a dolgok, ahog szeretnéd.
2010. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!