Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes biológusnak menni?

Érdemes biológusnak menni?

Figyelt kérdés

Imádom az állatokat, etológus vagy zoológus szeretnék lenni, de az majd úgyis eldől idővel.

Biológusnak van állás vagy már telített a szakma????


2011. jan. 21. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs rá messzemenően nagy szükség az országban.Kb 5%ékos lenne az elhelyezkedési esélyed.Külföldön esetleg szerencsésebb lennél mint itthon.Egyik ismerősöm is hasonló témában tanul környezetvédelmet.Elég sokan mennek erre a szakra és bár fontos és szép dolog lehet(ne) sajnos nincs rá kereslet,nincs jövője...szerintem érdemes lenne mást tanulnod.
2011. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem van jövője,ha szereted akkor tanulj annak,szép szakma
2011. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A kutatásban van a jövő, de egy kutató ritkán gondolkodhat olyan téren, hogy szükség van-e rá ebben az országban. Szükség van rá, persze, csak ez a szükség nincs nagyon kimutatva.

Az etológia szép szakma, és naná, hogy van jövője (és nagyon szép múltja is). Én csak biztatnálak, érdemes ezt tanulni Magyarországon is, aztán majd közben meglátod, milyen ország felé érdemes nyitnod. Ők is nyitni fognak feléd, ha jól csinálod, amit csinálsz!

2011. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!