Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából át lehet...

Szakközépiskolából át lehet valahogyan iratkozni gimibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden annyi a szitu hogy jelenleg Szakközépiskolába jarok,(építőiparban tanulok) elsős vagyok es nagyon szeretném ha lenne egy érettségim mivel tovább szeretnék tanulni főiskolára (igen igen ezt már elrontottam ott hogy altalanosban nem tanultam) itt jelenleg ugy tundek erettsegizni hogy szakmunkas vizsga 3ev +2az erettsegi de nagyon nem tetszik nekem ez az egesz mett szerintem ennél jóval okosabb vagyok.

Úgyhogy tehat segítsetek át tudok menni gimibe úgy hogy újra elsős lennék, nekem még így is megérné

Valaszokat előre is köszönöm! :)



2018. ápr. 16. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy gyengébb gimibe lehet, hogy átvesznek, de ha középerősbe mennél, akkor fel kell kötnöd a gatyád... pláne, ha a top 50-en belül... kétkedve fogadják azt aki nem tanulta a dolgokat, mert nem akarják, hogy az átvett diák lemorzsolódjon.
2018. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szakgimnázium? Ott kapsz a végén érettségit.
2018. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én a helyedben megpróbálnék átjelentkezni egy erős gimnáziumba. Egyetemi/főiskolai felvéteinél az érettségi jegy, illetve az utolsó és az utolsó előtti év átlaga számít leginkább. Mivel most voltál csak elsős, így van időd arra, hogy utolérd a többieket. Én anno a nyelvvizsgával voltam lemaradva, 1 nyarat rászántam az angol közép megszerzésére, majd annyira belejöttem, hogy a következő nyarat végigtanultam a németért és sikerült:) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a nyári szüneteket felhasználhatod arra, hogy a következő évben jobban teljesíts a gimiben. Válaszd ki, hogy melyik gimi a szimpatikus, és vedd fel a kapcsolatot az igazgatóval/igazgatóhelyettessel. Ha látják, hogy komolyan gondolod, lelkes vagy és vannak terveid, akkor szívesen át fognak venni. Sok sikert!
2018. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!