Esetleg valaki tanul BTK régészeten?

Figyelt kérdés
PTE btk régészet tudományi kara érdekelne engem! Mennyire nehéz ? És mennyire nehéz bekerülni ? Minden évben szokott indulni képzés ? Mert néztem a tavalyi felvételi ponthatárt államira 350 körül volt ami nem mondható túlzottan vészesnek! Esetleg más egyetem hallgatóinak a véleményére is kíváncsi lennék!
2018. ápr. 18. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A ponthatárok (az ELTE kivételével) alacsonyak, mert jellemzően nem jelentkezik annyi ember, mint amennyi szabad hely van. Nem vészes a szak, egy átlagos képességű ember eltudja végezni, ha érdekli a dolog. Persze ahhoz, hogy kiemelkedj és tényleg elérj valamit, ahhoz rengeteget kell dolgozni és jó képességűnek kell lenni, de önmagában a szak elvégzése nem nagy dolog. Szerintem alapképzés minden évben indul. Arra figyelj, hogy nem minden korszakot tanítanak minden egyetemen, vagy legalábbis nem ugyanakkora hangsúllyal. Érdemes korszak alapján választani egyetemet.


22/F (Az SZTE-n csináltam meg az alapszakot)

2018. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!