Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 évesen még van arra lehetős...

24 évesen még van arra lehetőségem, hogy egyetemre mehessek és külföldi ösztöndíjas képzésben vehessek részt?

Figyelt kérdés
Nem tanultam tovább érettségi után, viszont most úgy érzem, hogy megbántam. Van még ilyenkor lehetőségem, vagy elkéstem az ilyesmivel?

2018. ápr. 19. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van anyagi háttér a tanulmányaid idejére, akkor soha nem késő.
2018. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Semmi sem lehetetlen, de a külföldi ösztöndíjas dolog nagyon nehezen jönne össze. Egyébként ha annyira egyetemre akarsz menni akkor levelezőre simán mehetsz, vagy nappali tagozatra is.

Gyerekkori legjobb barátom 25 évesen kezdte el az egyetemet nappali tagozaton, előtte meg 4 évet dolgozott külföldön hogy legyen erre pénze, plusz a megélhetésre mert így egyetem alatt csak alkalmi munkákat tud vállalni.

De nyugodtan mehetsz egyetemre, nincs korhoz kötve. A szomszédban élő nő 46 évesen diplomázott le. Egyik munkatársam akit előléptették a műszaki osztályra vezető beosztásba ugye feltétel valamilyen műszaki diploma, és bizony beiskolázták őt, elég sokáig csinálta, de meglett neki és 38 éves.


Hozzáteszem azt i hogy a munkatársamnak csak szakmunkása volt és 30 évesen érettségizett le.

2018. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor annyira még nem vagyok elkésve túlságosan. :)
2018. ápr. 19. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ezen rágódom. És nekem még családom is van. :D Manapság viszont sokszor nincs választásod ha jót akarsz, mindegy milyen végzettséged van. Gyakran a munkahelyen követelnek meg egy szintet "menet közben". Ilyen világot élünk. Rengeteg a lehetőség, nyitottak a határok, ehhez jár a kötelező fejlődés. :) Szerintem sem késtünk el. :)
2018. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!