Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell jónak lennem,...

Mennyire kell jónak lennem, hogy 50%os emelt informatika érettségit írjak?

Figyelt kérdés

A programozást meg tudom 100%osra csinálni, de csak kb 2 óra alatt ami túl lassú, ugyan ez van a wordel, pptvel és webszerkesztéssel. Mindegyik megy elvileg csak kicsit lassan.


Az excel is megyeket, de az is több mint 30 percet vesz igénybe nekem.


A grafikai rész egyátalán nem megy. Képeket nem tudok szerkeszteni kicsit sem. Max CSSben megadni a méreteket vagy a Wordön belül amiket lehet állítani plusz az alakzatokkal az ábrákat.


Úgy todom, hogy az a legoptimálisabb ha így osztom fel az időmet:

word, ppt vagy webszerkesztés: 1 óra

excel: 30 perc

Access:1 óra

Programozás: 1,5 óra


Ha végtelen időm lenne és nem kapnék durva grafikai szerkesztést 100%ra is megtudnám írni, de 240 percen belül nem nagyon tudom.


Plusz még az idő, hogy elmentsem a dolgokat, felírjam az érettségire az azonosító számomat stb... az is lerövidíti az időmet.


Mire feküdjek rá a legjobban?

Jó ha a grafikára annyira nem koncentrálok? Az ha jól tudom csak pár pont mindig.

Bármi tanács?



2018. ápr. 21. 13:25
 1/6 marci1992 válasza:
50%

Hát ha ennyire nem megy akkor szerintem elég esélytelen,én 3 hónap alatt készültem fel rá és 51% lett...nem tudtam programozni...de a többi az mind hibátlan lett kb...és ott a szóbeli! ha nem vagy elég kocka akkor azon is szépen el lehet úszni! Azért vannak ott fincsi tételek :D

Én azt mondom hogy első 3 feladatot maxold ki minnél jobban..progiban meg gyakorold a beolvasást mert az már 10pont és nem nagy dolog.

szóbelin meg imádkozz egy könnyű tételért :D

2018. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1# Pont hogy a programozástól nem félek. Abból még el sem kezdtem gyakorolni, még csak 2 feladatok csináltam meg belőle mindenféle rákészülés nélkül. Nekem az első 3 feladat a legijesztőbb. :S


Azt még lehet letudok hozni 1,5 órára de már nincs sok idő ezért nem minden feladat részt tudok tökéletesíteni.


Mire kéne ráfeküdnöm konkrétan?

2018. ápr. 21. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok! Szakgimibe járok, és itt a közismereti (sima gimis) infó érettségiből csak a programozást tanították meg, de az nekem is fullosan megy. Viszont a többiből SEMMIT, helyette hálózatkezelés volt, szóval nekem egyedül kell felkészülnöm a programozáson kìvüli feladatokra.


Szerintem a programozással érdemes kezdeni, egyrészt mert megy (hiába lassan), másrészt az éri a legtöbb pontot. Szóval a prognak megcsinálod az első felét kb rutinból, és mikor odaérsz egy olyan feladathoz, amin már el kell gondolkozni. Akkor áttérsz a szövegszerkesztésre/weblapkészítésre/prezire mert az a legkönnyebb kb az egész emelt érettségibe. És ha nagyjából azzal is megvagy jöhet az Access. (Nekem egyébként ez a leghúzósabb). Ebből én megcsinálom az importot meg az első pár könnyű lekérdezést, és amikor egy nehezebb jön, akkor visszaugrok a programozás feladatok 2.részére (az elgondolkozósabbakra).

Ha az kész, és van még idő, akkor jöhet az excel, mert az éri a legkevesebb pontot. De érdemes mindenképp legalább az importálásokat megcsinálni mert azért is jár pont. És a maradékra meg ha van még idő kiszenvedek valami megoldást, amire hátha adnak részpontot.


Nekem is 50-60% kéne a továbbtanulás miatt.


Amit írtál hogy kb melyikre mennyi idő jut az összeadva 4 óra, viszont az érettségi csak 3 órás.


Egyébként Tamás Holló youtube videóit tudom ajánlani.

2018. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

240 perc az érettségi emelt szinten a közép 3 órás azt hiszem.


240/60 = 4


"A gyakorlati feladatsor megoldásához 240 perc áll rendelkezésére."


Rögtön a 2. oldalon.:

[link]

2018. ápr. 21. 16:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Amugy köszi a többi információt. Ment a like.
2018. ápr. 21. 16:02
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Tudnál segíteni privátban programozni?

2019. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!