Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol vagy informatika fakultá...

Angol vagy informatika fakultáció?

Figyelt kérdés
Melyikkel járok jobban, melyik a hasznosabb ötödik érettségi tantárgynak?

2018. ápr. 16. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez attól függ, hogy van-e elképzelésed, hogy milyen irányba szeretnél tovább menni.
2018. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érettségi szempontjából az informatika. Az infót azért több szakon is elfogadják és lehet, hogy még jól jön. Egy idegen nyelvből egy érettségit kötelező tenni (gondolom akkor egy másik nyelvből fogod, ha az angol 5. lenne) és nem nagyon tudnék mondani olyan szakot, ahol két idegen nyelvet is elfogadnak...max. a két idegen nyelv szakpáros tanári, de még nyelvszakokon is úgy van, hogy töri/magyar+idegen nyelv. Szóva igazából csak az egyik idegen nyelv érettségidnek vennéd hasznát, ha nem kifejezetten ilyen irányba szeretnél menni. Ettől függetlenül még a fakultáció jó lehet. Attól, hogy jársz faktra, attól még nem kötelező érettségizned is belőle, szóval akkor a második nyelvből akkor én lehet, hogy inkább egy nyelvvizsgát csinálnék és akár ebben is segíthet a fakt.


Tulajdonképpen végig kell gondolni, hogy mi érdekel és annak megfelelően kell választani.

2018. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Őőőő... mindkettő? :DD Az angol kelleni fog később, az infó sem megy anélkül. Az infó pedig nagyon hasznos. Ha emeltezel, nyelvvizsgát is szerezhetsz - ingyen.

Két fakt még nem is annyira megterhelő. :)

2018. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az emelt angol érettségi nem kell neki, mert nem kap rá plusz pontot, akkor szerintem felesleges megcsinálni. Én akkor ajánlom az emelt angolt, ha a felvételi követelmények miatt kell, egyébként szerintem jobb választás a nyelvvizsga. A nyelvvizsga árát ma már visszatérítik egy bizonyos összegig, tehát azért sem feltétlenül kell fizetni. Valamint az emelt idegen nyelv érettségi 60% felett egy államilag elismert középfokú c típusú nyelvvizsggával egyenértékű, ugyanakkor én már csomószor futottam bele olyanba, hogy a munkáltató rinyált, hogy "jajj, de neked miért nincsen normális igazi nyelvvizsgád?" stb....tudom, hogy el kellen fogadniuk, de nagyon sokan nem teszik meg.


Ettől függetlenül persze, mindkét fakultáció jól jöhet, de érettségizni szerintem nem feltétlenül érdemes mindkettőből, ahogy már egy korábbi válaszomban is leírtam. Még mindig attól függ, hogy mit szeretnél tanulni.

2018. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!