Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácsok informatika érettségire?

Tanácsok informatika érettségire?

Figyelt kérdés
Aki volt már informatikából középszinten érettségizni, milyen jó tanácsot/tanácsokat tudna adni? Pl. időbeosztás, mennyit készültetek rá, hogyan lehet következtetni , hogy melyik függvényt kell használni stb. Minden érdekel.

2018. ápr. 23. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Emeltre mentem, de középszintű feladatokkal is jó sokat gyakoroltam. A jó tanács, hogy az előző évi érettségiket csinálgasd, kifejezetten az őszieket, mert azok nehezebbek egy kicsit mindig. Utána már zsigerből fog menni. :) Én nekem annyira ment már, hogy egy Microsoft Office-os feladat kb 30 perc alatt meglett.

Nyugodtan használd hozzájuk megoldást is, hisz azzal is tanulsz + önellenőrzés.


Meg annyi, hogyha az érettségi alatt valamelyik alfeladatban elakadsz, akkor küzdj vele max 3-5 percet, ha nem megy, akkor jelöld meg (én egy ceruza kört raktam az adott részhez, ahol gond volt) és térj rá vissza, ha végig mentél az összes feladaton.


Én általában heti 2 feladatlapot daráltam le, de mivel most már sürget az idő téged, azért legyen az 3. :D Attól függően, hogy mennyire megy.


Szóval mivel mindig típus megoldások jönnek vissza az érettségikben info-ból, emiatt tényleg az előző évek érettségijeit tudom ajánlani.

2018. ápr. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!