Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzek egy foszk képzést,...

Ha elvégzek egy foszk képzést, az később beleszámít a tanulmányokba ha ugyanarra a szakra nyerek felvételt?

Figyelt kérdés

Ha hülyeség akkor elnézést, de már mindent olvastam erről össze vissza így felteszem a kérdést.

Ha például pénzügy és számvitel foszk ra jelentkezem (mert egyetemre nincs meg a kellő pont) , és a 2 évet végigcsinálom, elvégzem, ha utána jelentkezek ugyanúgy pénzügy és számvitel szakra, akkor amit foszkon kijártam két évet, azt beszámítják, így már 4 félévvel kevesebbet kell tanulnom ezen a szakon? Vagy csak a krediteket tudom "athozni" és a +pontot kapom meg a felvételihez?

Most szeretnék egyetemre menni jövőre, viszont nem biztos, hogy meg lesz a pontszámom, így elgondolkodtam egy foszk képzésen, ezzel mennyire lehet elhelyezkedni ha csak ezt végzem el? Önmagában ér valamit ez a képzés?Pénzügy és számvitel szakon.


2018. ápr. 25. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában szerintem édeskevés.

Bizonyos fosz beszámít bizonyos szakok felvételijébe, adott szakon kell erről érdeklődni, nehogy meglepetés érjen!

A tárgyak (és ezzel a kreditek) egy részét be tudod számíttatni, de azért nem a teljes képzési időt. Nyilván szakfüggő, de általánosságban úgy egy év "spórolást" tartok reálisnak vele. Itt is igaz, hogy a két konkrét mintatantervet (és egyéb követelményeket) kell összevetni, és akkor pontosan láthatod, hogy mennyi idő a két képzés összesen (vagy ezt is megkérdezed adott kar tanulmányi osztályán).

2018. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem érdemes erre menni, ha utána úgy is tovább mennék egyetemre? 460pontom államira meg ezzel sem lenne meg szerintem, mert újra kell tennem az érettségit, de ha elkezdeném a fosz kepzest akkor mellette nem igen lenne időm meg emelt érettségire, és már így is kicsit "elkéstem" mert 24 leszek mire egyetemet kezdek, akkor marad az önköltséges addig meg dolgozok.:D
2018. ápr. 26. 07:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"24 leszek mire egyetemet kezdek, akkor marad az önköltséges" - azt ugye tudod, hogy az életkornak és a finanszírozási formának semmi köze egymáshoz? 70 évesen is lehetsz államilag finanszírozott képzésen, ha még nem használtad el a 12 lehetséges félévet és van elég pontod, hogy felvegyenek.
2018. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze tudom, lehet félreérthetően fogalmaztam :D

Lényeg, hogy nincs sok értelme foszkra menni ha az elvégzése után se kerülnek be államira?

2018. ápr. 26. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!