Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire halva született...

Mennyire halva született ötlet 23-24 évesen új tanulmányokba kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyik nyáron irodában dolgoztam, és megtetszett.

Ezért 18 évesen persze, hogy a pénzügy és számvitel szakot jelöltem be.


Azonban rájöttem, hogy ez mégsem annyira jó - maga az iskola nagyon nehéz, a 3 órás pénzügy és számvitel óra leszívja az agyamat, és nem tudom már elképzelni, hogy egész életemben ilyen monoton munkát végezzek.


Idegbeteg is vagyok tőle, minden vizsgaidőszak horrorisztikus, esküszöm, hogy már az öngyilkosságon is gondolkoztam, mert a diákhitel persze köt. ("Vedd fel kislányom, jó lesz az" => oké, tudom, hogy nem kellett volna hallgatnom a családra, de áh, hülye gyerek voltam)


Azonban ha már ilyen sok megvan belőle, már befejezném, de amint megvan a diplomám, rituálisan elégetném az összes tankönyvet.


Mennyire életképes, ha még ezek után tanulok mondjuk grafikusnak, amit mindig is szerettem?


21 éves vagyok jelenleg.


2017. ápr. 8. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

23-24 évesen már fél lábbal a sírban állsz, késő bármibe is belekezdeni.

Remélem érzed az iróniát...

2017. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 30+-osan kezdtem bele egy egészen új területbe.

Ha motivált vagy, akkor egyáltalán nem késő. (Persze, az életkori sajátosságokból adódóan vannak hátrányai, és más jellegű áldozatokat kíván, mint attól, aki 18 évesen kezdi, de más hozzáállással is fogsz nekikezdeni, így talán még többet is profitálsz belőle.)

2017. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megnyugtat. :) ^^
2017. ápr. 8. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom hogy az én szakokon nálunk Mi a felállás ( első évesek vagyunk )


Vagyunk mondjuk 5-en 18-19 évesek. Van vagy 10 technikus, ugye az ötödik év miatt ők 20 évesek. És a maradék 15 ember pedig vagy visszabukott, vagy később jelölte meg az egyetemet, szóval 21-26 körüli. Szóval az átlagéletkor kb 22 nálunk . Ezzel szemben te meg mindig csak 1-2 évvel lennél az átlagnál felettünk. Szóval nyugodtan belekezdhetsz

2017. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4. Köszi szépen neked is!

Mindenkinek ment a felpontozás. ^^

2017. ápr. 8. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Közel a 24-hez kezdtem bele villamosmérnöki tanulmányaimba, szintén gazdasági előélettel :D

Nem bántam meg.

2017. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják ezt, szerintem nem para. Harminc- negyvenéves korodban már neked se fog számítani, hogy három évvel előbb kezdted-e, viszont egy egész életre bánnád, ha neki se futnál.
2017. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!